POLECAMY

Mieczysław “Miecz” Szcześniak – polski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Zadebiutował w zespole muzycznym Ikary już jako sześciolatek, potem w zespole Funk Factory, z którym w 1984  roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występ w konkursie “Śpiewać każdy może” i Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu dał mu przepustkę do udziału w konkursie piosenki w Opolu, gdzie w 1985 r za wykonanie piosenki “Przyszli o zmroku” otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar. W 1987 roku zaśpiewał dwie piosenki (“Mój Harley Davidson” i “Gdzieś tam…”) w filmie “Opowieść Harleya”. W 1989 Szcześniak odrzucił propozycję Dietera Bohlena śpiewania w chórkach na płytach produkowanych przez niego. W 1999 roku nagrał z Edytą Górniak utwór Dumka na dwa serca do filmu “Ogniem i mieczem”. W 1999 z piosenką “Przytul mnie mocno” reprezentował Polskę na 44. Konkursie Piosenki Eurowizji w Jerozolimie w którym zajął 18 miejsce. Jest jednym z założycieli zespołu New Life’m, grającego muzykę rozrywkową z przesłaniem chrześcijańskim. 14 czerwca 2006 ukazał się jego teledysk, nagrany wspólnie z Mezo/Tabb, do piosenki “Wstawaj”. Ostatnio występuje jako Miecz. Szcześniak. W 2006 roku wydał swoją kolejną płytę pt. “Zwykły cud’”. Z tej płyty pochodzą przeboje takie jak: “Mamma”, “O niebo lepiej”, “Chyba na pewno” oraz “Naprawdę dość”.
W 2007 roku wziął udział w Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu. Wykonał swoją nową piosenkę “Bajka, że to ja”. Na tym samym festiwalu wystąpił także wspólnie z Justyną Steczkowską i Kasią Cerekwicką.
Śpiewał czołówki w wersji polskiej wielu disnejowskich seriali: “Kacze opowieści” (stara wersja), “Dzielny Agent Kaczor”, “Chip i Dale Brygada RR”. Zaśpiewał w duetach między innymi z: Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Kayah, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran, Edytą Górniak czy Natalią Kukulską. Jest laureatem wielu nagród m.in Bursztynowego Słowika na Festiwalu w Sopocie i trzykrotnym laureatem Fryderyków.

Chcesz zorganizować koncert Mieczysława Szcześniaka? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com