Anna Jurksztowicz

Wokalistka jazzowa i piosenkarka, a także producent muzyczny. Ukończyła Wydział Wokalny Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie. Zadebiutowała w 1975 r. w amatorskim zespole wokalnym muzyki dawnej Musicus Poloniensis, w którym śpiewała do 1980 r. W latach 1980-1984 Anna Jurksztowicz była wokalistką szczecińskiej grupy Music Market, specjalizującej się w muzyce gospel i spirituals. Wystąpiła z nią w Konkursie Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” w 1980, 1981 i w 1984 r. Współpracowała na estradzie i w nagraniach m.in. z Orkiestrą PRiTV Zbigniewa Górnego i grupą Sami Swoi. Anna Jurksztowicz uczestniczyła w realizacji widowiska Katarzyny Gaertner „Pozłacany warkocz” i suity K. Zgrai „Kurpie”. Zrealizowała recitale TV: „Ballady jazzowe”, „Gospel i spirituals” oraz „Jazz Production”. Współpracowała także z poznańskim zespołem „Spirituals and Gospel Singers”. Z zespołami tymi dokonała nagrań dla archiwum Polskiego Radia, koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w NRD, ZSRR, RFN i Szwecji.
Anna Jurksztowicz po raz pierwszy wystąpiła jako solistka na KFPP Opole ’85. Reprezentowała polską piosenkę na festiwalach w Dreźnie (NRD) w 1986 r., Curaçao (Antyle Holenderskie) w 1988 r., Jurmała (Łotwa) w 1989 r., Karlshamn (Szwecja) i Siracusa (Włochy) w 1990 r., Stambule (Turcja) w 1994 r. i w Kairze (Egipt) w 1995 r.
Anna Jurksztowicz występuje także z programami rozrywkowymi dla dzieci. Wielkim dziecięcym przebojem przed laty była piosenka „Zima lubi dzieci”. Nagrała piosenki do filmów i seriali TV takich jak: „Kingsajz”, „W pustyni i w puszczy”, „Puchatkowego Nowego Roku”, „Prosiaczek i Przyjaciele”, „Kubuś i Hefalumpy”, „Czułość i kłamstwa” (TVP), „Matki, żony i kochanki” (TVP), „Na dobre i na złe” (TVP), „Ranczo” (TVP).
Anna Jurksztowicz jest także wydawcą i producentem muzycznym. W serii płytowej poświęconej muzyce współczesnej pt.: „Modern Classics from Poland” jej firma wydawnicza „Si Music” promuje twórczość kompozytorską. W latach 80. występowała z zespołem Bolter, śpiewała też w duecie m.in. z Mietkiem Szcześniakiem. Największe przeboje: „Stan pogody”, „Zmysły precz!”, „Diamentowy kolczyk”, „Hej, Man!”, „Muszelko ratuj”.

Istnieje możliwość koncertu w trio (tylko sale), pełnym składzie albo w duecie z Krzysztofem Napiórkowskim („The best of”).

Chcesz zorganizować koncert Anny Jurksztowicz ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE