Lora Szafran

Lora Szafran jest uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. W 1986 r. ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze jako studentka współpracowała z czołową grupą jazzową Walk Away. Zajęła I miejsce Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Od 1988 r. współpracowała z jedną z najlepszych formacji jazzu akustycznego – New Presentation. Z grupą tą nagrała dwie płyty: „Lonesome Dancer” (uznana za „Jazzową Płytę Roku 1989”), a także „You’ve Changed”.

W wokalistyce Lora nie ogranicza się wyłącznie do jednego gatunku. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach piosenki, wygrywając w Sopocie (Grand Prix, „Bursztynowy Słowik”), Bregenez (Austria) i Cesme (Turcja). Efektem jej działalności popowej są dwa wydawnictwa: „W górę głowa” oraz „Tylko Chopin”. W 2003 r. natomiast ukazał się album artystki pt. „Śpiewnik Nahornego”. Można na nim odnaleźć jedne z najpopularniejszych kompozycji Włodzimierza Nahornego, z którym krążek został nagrany. Wokalistka koncertowała, wykonując również program z kompozycjami Jerzego Wasowskiego czy Jeremiego Przybory. Łącznie wydała 9 płyt (solo lub we współpracy z innymi artystami), działała też z wieloma twórcami (należą do nich m.in.: Eljazz Big Band, Bisquit, Mieczysław Szcześniak).

W październiku 2015 Lora Szafran została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Istnieje możliwość koncertu z Gypsy Swing Quartet. Zaprezentowany zostanie ciekawy repertuar pełen autorskich kompozycji, jak i największych standardów jazzowych. Wszystko utrzymane będzie w klimacie gypsy swingu. Skład: wokal, skrzypce, 2 x gitara, kontrabas.

Wokalistka może również wystąpić u boku Symfonix Orchestra.

Chcesz zorganizować koncert Lory Szafran ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE