Lora Szafran

Lora Szafran jest uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. W 1986 r. ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze jako studentka współpracowała z czołową grupą jazzową Walk Away. W 1984 r. zajęła I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Od 1988 r. współpracowała z jedną z najlepszych formacji jazzu akustycznego New Presentation. Z grupą tą nagrała dwie płyty: „Lonesome Dancer” (uznana za jazzową płytę roku 1989)  i „You’ve Changed” (1993).

W wokalistyce Lora Szafran nie ogranicza się wyłącznie do muzyki jazzowej. W swojej karierze wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach piosenki, wygrywając festiwale: Sopot 90 – Grand Prix i Bursztynowy Słowik, Bregenez – Austria 90, Cesme – Turcja 91. Efektem jej działalności w muzyce pop są dwie płyty: „W górę głowa” (1991), „Tylko Chopin” (1994). W 2003 r. ukazał się album „Śpiewnik Nahornego”, na którym można odnaleźć jedne z popularniejszych kompozycji Włodzimierza Nahornego, z którym płyta została nagrana. Ostatnio koncertuje, wykonując również program z piosenkami Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory.

Istnieje możliwość koncertu z Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet. Czołowa polska wokalistka jazzowa zaprezentuje ciekawy repertuar, na który składają się autorskie kompozycje, jak i największe standardy jazzowe. Wszystko utrzymane w klimacie gypsy swingu. Skład: wokal, skrzypce, 2 x gitara, kontrabas.

Chcesz zorganizować koncert Lory Szafran ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com