Lora Szafran

Lora Szafran jest uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. W 1986 r. ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze jako studentka współpracowała z czołową grupą jazzową Walk Away. Zajęła I miejsce podczas Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Od 1988 r. współpracowała z jedną z najlepszych formacji jazzu akustycznego New Presentation. Z grupą tą nagrała dwie płyty: „Lonesome Dancer” (uznana za „Jazzową Płytę Roku 1989”), a także „You’ve Changed”.

W wokalistyce Lora Szafran nie ogranicza się wyłącznie do jednego gatunku. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach piosenki, wygrywając w Sopocie (Grand Prix, Bursztynowy Słowik), Bregenez (Austria) i Cesme (Turcja). Efektem jej działalności popowej są dwa wydawnictwa: „W górę głowa” oraz „Tylko Chopin”. W 2003 r. natomiast ukazał się album „Śpiewnik Nahornego”. Można na nim odnaleźć jedne z najpopularniejszych kompozycji Włodzimierza Nahornego, z którym płyta została nagrana. Artystka koncertowała, wykonując również program z piosenkami Jerzego Wasowskiego, czy Jeremiego Przybory. Łącznie wydała 9 autorskich krążków, współpracowała też z wieloma artystami i zespołami (należą do nich m.in.: Eljazz Big Band, Bisquit, Mieczysław Szcześniak).

W październiku 2015 wokalistka została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Istnieje możliwość koncertu z Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet. Lora Szafran zaprezentuje ciekawy repertuar pełen autorskich kompozycji, jak i największych standardów jazzowych. Wszystko utrzymane będzie w klimacie gypsy swingu. Skład: wokal, skrzypce, 2 x gitara, kontrabas.

Artystka może również wystąpić u boku Symfonix Orchestra.

Chcesz zorganizować koncert Lory Szafran ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE