Kayah

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych, docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wszechstronna muzycznie artystka, najczęściej poruszająca się w klimatach folk, pop, soul, jazz. Autorka wielu przebojów, m.in.: „Za późno”, „Supermenka”, „Na językach”, „Testosteron”, „Prawy do lewego”, „Śpij Kochanie Śpij”, czy świąteczny „Ding Dong”. Obecna na scenie muzycznej już od ponad 25 lat. Swój pierwszy autorski album – „Kamień” wydała w 1995 roku. Płyta została świetnie przyjęta przez krytyków i całą branżę muzyczną, a sama artystka od razu zyskała rzeszę wiernych fanów.

Od tego czasu Kayah wydała albumy prezentujące jej fascynacje muzyką folkową („Kayah i Bregović”, „Transoriental Orchestra”), klubową („Zebra”, „JakaJaKayah”, „Stereo typ”), soulową i jazzową („Kamień”, „Skała”), a nawet klasyczną („Kayah & Royal Quartet”). W jej dorobku znalazła się również płyta z cyklu „MTV Unplugged”, do której nagrania Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Płytą podsumowującą pierwszy etap działalności artystycznej Kayah był dwupłytowy album „The Best and The Rest” wydany w 2005 roku, którym artystka jednocześnie pożegnała się z byłą wytwórnią Sony BMG i rozpoczęła wydawanie płyt we własnej wytwórni płytowej KAYAX, którą założyła wspólnie ze swoim wieloletnim menedżerem i przyjacielem – Tomkiem Grewińskim. Kayah promuje utalentowanych artystów, którzy zachwycili ją swoją muzykalnością, charyzmą, olbrzymim talentem i osobowością. Firma ma na koncie już ponad 90 publikacji muzycznych, czy też książkowych. Artystka współpracowała m.in. z Krzysztofem Kiljańskim oraz Mietkiem Szcześniakiem.

Propozycje koncertów:

Kayah The Best

Największe i najbardziej znane przeboje Kayah w różnych aranżacjach.

Kayah Unplugged

Największe przeboje Kayah w bardziej spokojnych i eleganckich aranżacjach. Poza tradycyjnym zespołem Kayah, muzykom towarzyszy także kwartet smyczkowy.

Kayah i Royal Quartet

Specjalny projekt o charakterze „world music”, synergia żydowskich, słowiańskich, bałkańskich oraz perskich brzmień w bardzo nowoczesnych aranżacjach. Kayah śpiewa po polsku, hebrajsku, holendersku, arabsku, angielsku oraz w języku jidysz i ladino, a muzycy grają na orientalnych instrumentach jak cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki, perkusje świata i wielu innych.

Kayah & Marcin Wyrostek

Kayah & Marcin Wyrostek & Coloriage

Zakopower z gościnnym udziałem Kayah

Oferta Świąteczna:

Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Kayah. Nowe, zaskakujące aranżacje to idealna propozycja cudownego, zimowego koncertu. Trudno byłoby znaleźć przeciwników opinii, że Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas spędzany w gronie rodziny i przyjaciół. Z tej okazji Kayah przygotowała wyjątkowy repertuar muzyczny, który zainteresuje słuchacza w każdym wieku. Któż bowiem nie tęskni do otulonych białym puchem, pachnących aromatycznymi potrawami Świąt, gdy w otoczeniu najbliższych można cieszyć się wspólnym czasem.

Chcesz zorganizować koncert Kayah ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE