Krzysztof Kiljański

Polski piosenkarz, wokalista jazzowy. Od szesnastego do dwudziestego roku życia związany z zespołem ZEGRO. Kontakt z muzyką oraz koncertami utrzymywał nawet podczas odbywania służby wojskowej, biorąc udział w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. W 1987 r. zaprezentował utwory własnej kompozycji po raz pierwszy pod własnym nazwiskiem, za co został wyróżniony. W latach 1990-1996 występował na ponad 1500 koncertach czy widowiskach w kraju, jak również za granicą. W 1993 r. zdobył Grand Prix Festiwalu Piosenki Studenckiej we Wrocławiu. Wziął udział w dwóch odcinkach muzycznego show Janusza Józefowicza i Nataszy Urbańskiej „Przebojowa noc”.

W roku 2001 Kiljański zaczął koncertować wspólnie z Jerzym Szymaniukiem. Na konkursie Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu zdobył II miejsce. 21 kwietnia 2005 r. Krzysztof odebrał Złotą Płytę za swój album pt. „In the Room”. Następnie podczas Festiwalu w Opolu, w kategorii „Przebój Roku”, otrzymał „SuperJedynkę” za utwór „Prócz Ciebie nic”. Został także uhonorowany dwoma „Fryderykami” w kategoriach: „Wokalista Roku” i „Piosenka Roku” („Prócz Ciebie nic”). Dużą popularność przyniosły muzykowi wspólne występy z Kayah.

Proponujemy koncert Hot Swing & Kiljański – „Prócz Ciebie nic”. W tym projekcie twórca pokazuje swoje zupełnie inne oblicze, pozwalając publiczności odkryć się na nowo. Tylko prawdziwy artysta jest w stanie zmierzyć się z repertuarem „niebieskookiego”. A jak Krzysztof interpretuje klasyczny repertuar Franka Sinatry? O tym bez wątpienia warto przekonać się, organizując występ z zespołem Hot Swing, który nadaje znanym przebojom swingującego posmaku bohemy, jakiego nie powstydziłby się sam Stephane Grappelli.

Program Świąteczny

Koncert z repertuarem świątecznym: kolędy oraz popularne piosenki świąteczne w doskonałych aranżacjach, znakomicie wykonane przez Krzysztofa Kiljańskiego oraz jego muzyków.

Opcje:
– duży skład: perkusja, gitara, bas, klawisze, wokal,
– trio akustyczne: fortepian, gitara, wokal.

Istnieje możliwość występu w duecie z Moniką Borzym.

Chcesz zorganizować koncert Krzysztofa Kiljańskiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE