Krzysztof Kiljański

Krzysztof Kiljański – polski piosenkarz i wokalista jazzowy. Od szesnastego do dwudziestego roku życia związany z zespołem ZEGRO. Kontakt z muzyką i koncertami utrzymywał również podczas odbywania służby wojskowej, biorąc udział w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. W 1987 zaprezentował piosenki własnej kompozycji po raz pierwszy pod własnym nazwiskiem, otrzymując wyróżnienie. W latach 1990-1996 występował w ponad 1500 koncertach i widowiskach w kraju i za granicą.

W 1993 r. zdobył Grand Prix Festiwalu Piosenki Studenckiej we Wrocławiu. W roku 2001 Kiljański zaczął koncertować wspólnie z Jerzym Szymaniukiem w Polsce i poza jej granicami. W konkursie Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu zdobył II miejsce. 21 kwietnia 2005 Kiljański odebrał w Warszawie Złotą Płytę za swój album pt. In the Room. W 2005 r. na festiwalu w Opolu w kategorii Przebój Roku muzyk otrzymał nagrodę SuperJedynkę za utwór „Prócz Ciebie nic”. 30 marca 2006 został uhonorowany dwoma Fryderykami w kategoriach: Wokalista i Piosenka Roku („Prócz Ciebie nic”). Dużą popularność przyniosły muzykowi wspólne występy z Kayah.
Wziął udział w dwóch odcinkach muzycznego show Janusza Józefowicza i Nataszy Urbańskiej „Przebojowa noc”.

W ofercie również Hot Swing & Kiljański – „Prócz Ciebie nic” – tak zapamiętała go cała Polska. W tym projekcie muzycznym Krzysztof Kiljański pokazuje swoje zupełnie inne oblicze, pozwalając publiczności odkryć się na nowo. Tylko prawdziwy artysta jest w stanie zmierzyć się z repertuarem „niebieskookiego”. A jak Krzysztof Kiljański interpretuje klasyczny repertuar Franka Sinatry? O tym bez wątpienia warto przekonać się podczas wspólnych koncertów z zespołem HOT SWING, który nadaje znanym doskonale przebojom swingującego posmaku bohemy, jakiego nie powstydziłby się sam Stephane Grappelli.

Program Świąteczny.

Koncert z repertuarem świątecznym: kolędy oraz popularne piosenki świąteczne w doskonałych aranżacjach i znakomitym wykonaniu Krzysztofa Kiljańskiego i jego muzyków.

Duży skład: perkusja, gitara, bass, klawisze, wokal.
Trio akustyczne: fortepian, gitara, wokal.

Koncert trwa 60 minut.

Istnieje możliwość koncertu w duecie z Moniką Borzym.

Chcesz zorganizować koncert Krzysztofa Kiljańskiego ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com