Mieczysław Szcześniak

Mieczysław „Miecz” Szcześniak – polski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Zadebiutował w zespole muzycznym Ikary już jako sześciolatek, potem działał w grupie Funk Factory, z którą w 1984 roku zarejestrował pierwsze nagrania dla Polskiego Radia Szczecin. Występ w konkursie „Śpiewać każdy może” oraz Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu dał mu przepustkę do udziału w Konkursie Piosenki w Opolu, gdzie w 1985 roku za wykonanie utworu „Przyszli o zmroku” otrzymał Główną Nagrodę im. Anny Jantar. W 1987 roku artysta zaprezentował dwie kompozycje („Mój Harley Davidson”, „Gdzieś tam…”) w filmie „Opowieść Harleya”. Dwa lata później Szcześniak odrzucił propozycję Dietera Bohlena odnośnie użyczenia głosu w chórkach na produkowanych przez niego płytach. Pod koniec lat 90. nagrał z Edytą Górniak utwór „Dumka na dwa serca” do „Ogniem i mieczem”. Następnie piosenką „Przytul mnie mocno” reprezentował Polskę na 44. Konkursie Piosenki Eurowizji w Jerozolimie, gdzie zajął 18. miejsce.

Jest jednym z założycieli grupy New Life’m, grającej muzykę rozrywkową z przesłaniem chrześcijańskim. 14 czerwca 2006 roku ukazał się teledysk z udziałem Mietka nagrany wspólnie z duetem Mezo/Tabb do „Wstawaj”. W tym samym roku wokalista wydał swoją kolejną płytę pt. „Zwykły cud”. Pochodzą z niej przeboje „Mamma”, „O niebo lepiej”, „Chyba na pewno”, „Naprawdę dość”.
Następnie Szcześniak wziął udział w Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu. Wykonał swoją kompozycję „Bajka, że to ja”. Podczas imprezy zaprezentował się także wspólnie z Justyną Steczkowską i Kasią Cerekwicką.
Śpiewał czołówki w wersji polskiej wielu produkcji Disneya: „Kacze opowieści” (stara wersja), „Dzielny Agent Kaczor”, „Chip i Dale Brygada RR”. Działał w duetach między innymi z Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Kayah, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran, Edytą Górniak czy Natalią Kukulską. Jest laureatem wielu nagród, m.in Bursztynowego Słowika na Festiwalu w Sopocie, trzykrotnie odebrał też „Fryderyka”.

Chcesz zorganizować koncert Mieczysława Szcześniaka ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE