Mieczysław Szcześniak

Mieczysław „Miecz” Szcześniak – polski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Zadebiutował w zespole muzycznym Ikary już jako sześciolatek, potem w zespole Funk Factory, z którym w 1984  roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występ w konkursie „Śpiewać każdy może” i Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu dał mu przepustkę do udziału w konkursie piosenki w Opolu, gdzie w 1985 roku za wykonanie piosenki „Przyszli o zmroku” otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar. W 1987 roku zaśpiewał dwie piosenki („Mój Harley Davidson” i „Gdzieś tam…”) w filmie „Opowieść Harleya”. W 1989 roku Szcześniak odrzucił propozycję Dietera Bohlena odnośnie śpiewania w chórkach na płytach produkowanych przez niego. W 1999 roku nagrał z Edytą Górniak utwór „Dumka na dwa serca” do filmu „Ogniem i mieczem”. Następnie piosenką „Przytul mnie mocno” reprezentował Polskę na 44. Konkursie Piosenki Eurowizji w Jerozolimie, w którym zajął 18 miejsce. Jest jednym z założycieli zespołu New Life’m, grającego muzykę rozrywkową z przesłaniem chrześcijańskim. 14 czerwca 2006 roku ukazał się jego teledysk nagrany wspólnie z Mezo/Tabb, do piosenki „Wstawaj”. Ostatnio występuje jako Miecz. Szcześniak. W 2006 roku wydał swoją kolejną płytę pt. „Zwykły cud”. Z tej płyty pochodzą przeboje takie jak: „Mamma”, „O niebo lepiej”, „Chyba na pewno” oraz „Naprawdę dość”.
W 2007 roku wziął udział w Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu. Wykonał swoją nową piosenkę „Bajka, że to ja”. Na tym samym festiwalu wystąpił także wspólnie z Justyną Steczkowską i Kasią Cerekwicką.
Śpiewał czołówki w wersji polskiej wielu disnejowskich seriali: „Kacze opowieści” (stara wersja), „Dzielny Agent Kaczor”, „Chip i Dale Brygada RR”. Zaśpiewał w duetach między innymi z Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Kayah, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran, Edytą Górniak, czy Natalią Kukulską. Jest laureatem wielu nagród, m.in Bursztynowego Słowika na Festiwalu w Sopocie i trzykrotnym laureatem Fryderyków.

Chcesz zorganizować koncert Mieczysława Szcześniaka ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE