POLECAMY

„ELJAZZ BIG BAND” został powołany do życia w maju 1999 r. przez Józefa Eliasza – jazzmana, perkusistę, bandleadera i animatora życia muzycznego. Do dziś orkiestra brała udział w wielu prestiżowych koncertach i festiwalach, m.in.: Probaltica, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, European Jazz Meetings, XXXI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego – ZŁOTA TARKA. Występowała także w cyklu koncertów w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Wilanowie, w Filharmonii Pomorskiej i Operze Nova w Bydgoszczy oraz wielu innych. Jest też laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

„Eljazz Big Band” systematycznie współpracuje ze znakomitymi muzykami, m.in.: Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Krzysztofem Herdzinem, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Henrykiem Miśkiewiczem, Maciejem Sikałą, czy Adamem Wendtem. Ma również na swoim koncie wydawnictwo płytowe. To album pt. „Wspomiemia” przedstawiający piosenki okresu lat międzywojennych, do których partie wokalne wykonała Lora Szafran. Płyta otrzymała znakomite recenzje, tak wśród miłośników, jak i krytyków. Z programem tym orkiestra wielokrotnie występowała na scenach polskich i zagranicznych.

Najważniejszym dokonaniem artystycznym orkiestry, w którym również biorą udział wybitni aranżerzy i soliści, to jej projekt – „W Rytmie Chopina”. To specjalnie wyselekcjonowany zestaw utworów Fryderyka Chopina napisanych na big band i orkiestrę symfoniczną. Całość zaaranżowano tak, aby ukazać kunszt i piękno wielkiego kompozytora, ale w zupełnie innej, nowatorskiej szacie. W swoim macierzystym, bydgoskim klubie „Eljazz” orkiestra występuje w czwartki, czym wpisuje się jako ważny symbol muzyczny miasta i regionu.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Eljazz Big Band ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com