Eliasz Orchestra

Orkiestra Józefa Eliasza powstała w 1982 roku. Przez dziesięć lat grała muzykę taneczną na ekskluzywnych statkach wycieczkowych, ale również akompaniowała wielu artystom z całego świata. Odwiedzając prawie wszystkie regiony kuli ziemskiej, spotykała odmiany muzyki, które dziś można znaleźć w jej repertuarze. Wiele granych utworów pochodzi więc z Brazylii (samba, bossa-nova), Karaibów (cza-cza, rumba), czy Ameryki Północnej (Glen Miller-style), co nadaje olbrzymią różnorodność stylistyczną.

W 1992 roku Eliasz Orchestra zaczęła prowadzić systematyczną działalność artystyczną w Polsce. Od tego czasu brała udział w wielu prestiżowych imprezach i festiwalach. Nabyte za granicą doświadczenie, w połączeniu z repertuarem polskim, pozwala muzykom uświetniać także bale, bankiety lub okazjonalne spotkania.

Orkiestra posiada kilka cieszących się ogromną popularnością programów koncertowych. Jeden z nich, „Blues Brothers Show”, był już wielokrotnie prezentowany, między innymi podczas festiwalu Zaduszki Jazzowe w Krakowie, czy w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej. Artyści przedstawiali go również na europejskich trasach koncertowych, podczas których cztery instrumenty dęte, sekcja rytmiczna oraz dwoje wokalistów urzekły widzów bogatym, naturalnym brzmieniem.

Utwory dobierane do wszystkich programów „Eliasz Orchestra” zawsze są wcześniej starannie przygotowywane, łącznie aranżacją.

Zobacz również: Eljazz Big Band, Karen Edwards & Eljazz Trio.

Chcesz zorganizować koncert orkiestry Eliasz Orchestra ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE