Nicola Palladini

Nicola Palladini po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie w Konstant Lee Studio u wykładowcy Ilzy Prestinariego z Actor Studio. Swoją teatralną karierę rozpoczął w musicalu „The Rocky Horror Show”, gdzie wcielił się w rolę Riff Raffa, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: „Welcome to the Machine” The Pink Floyd Rock Show (rola Producenta Franka), „Alicja w Krainie Czarów” (Szalony Kapelusznik), „Across the Universe”, „Marcelino, chleb i wino”, „Grease”. Zaprezentował się w roli Apostoła podczas światowej premiery spektaklu „Maria z Nazaretu”, którego pierwsza odsłona odbyła się w watykańskiej Sali Audiencyjnej Pawła VI.

W 2011 roku artysta wystartował w Polsce główną rolą Mistrza Ceremonii musicalu „Cabaret” w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego. Rok później Palladiniego mogliśmy podziwiać w poznańskim Teatrze Muzycznym, gdzie wystąpił w musicalu „Kiss Me, Kate!” (główna rola Freda Grahama/Petruchio). Następnie zagrał Saszę w inscenizacji ”Skrzypka na dachu”, a także Heroda w „Betlejem Polskim” Lucjana Rydla na deskach tyskiego Teatru Małego.

Nicola wyreżyserował spektakl muzyczny „Ciao Ciao Bambina”, w którym z ogromnym sukcesem (ponad 250 spektakli od premiery w listopadzie 2013) wykreował postać Marino Mariniego.

Od 4 października 2014 roku wykonawcę można oglądać w łódzkim Teatrze Muzycznym (podwójna rola Judasza i Heroda w widowisku „Jesus Christ Superstar”). Pracował on także nad musicalową wersją „Snu Nocy Letniej” Szekspira, gdzie wcielił się w Oberona oraz Tezeusza.

21 listopada 2015 odbyła się premiera spektaklu „d:Amore” w reżyserii Palladiniego i z nim w roli głównej. Na koniec tego samego roku artysta przedstawił po raz pierwszy na deskach Teatru Małego w Tychach rewię pt. „Kocham cię, Broadway” – wieloosobową produkcję wystawianą wielokrotnie w polskich miastach.

W lutym 2019 roku w inowrocławskim Teatrze Miejskim zaprezentowano kolejny spektakl muzyczny wyreżyserowany przez Włocha – „Italo Disco”. Tym razem to powrót do zakręconych, dyskotekowych lat 80. XX wieku.

Zobacz także: „Ciao Ciao Bambina”„La Dolce Vita”, „d:AMORE”, „Kocham cię, Broadway”, „Italo Disco”, „Wieczór z Sinatrą”.

Chcesz zorganizować koncert Nicoli Palladiniego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE