Darek Nowicki

Darek Nowicki to jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy specjalizujący się w muzyce rozrywkowej. Karierę rozpoczął w słynnym Teatrze Rozrywki w Chorzowie, gdzie wraz ze szkolnymi kolegami Ryszardem Riedlem (Dżem) oraz Mirosławem Bregułą (UNIVERSE) wystąpił w wielkim widowisku muzycznym K. Gartner i E. Brylla „Pozłacany Warkocz”. Nad jego głosem czuwają takie sławy jak np. Renata Danel, Norbert Blacha, Juliusz Kamil Kuźnik. W chórkach nagrań studyjnych wokalisty występują gwiazdy polskiej estrady: Kasia Klich, Kuba Badach, Kamil Kuźnik, Justyna Dziuba, a także wielu innych. Jego tekściarzem jest Julian Matej.

Artysta wydał ponad 20 albumów (9 otrzymało status złotej płyty, a jeden krążek pokrył się platyną). Można go było zobaczyć w znanych polskich zespołach. To też zdobywca wielu nagród lub wyróżnień na festiwalach w kraju i za granicą. Nowicki występował na wszystkich kontynentach, grając dla Polonii, która nazwała go „Ambasadorem Polskiej Piosenki Najchętniej Słuchanej”. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Wykonawców Muzyki Rozrywkowej. W pełni zasługuje na sympatię już dwóch pokoleń miłośników polskiej piosenki.

Wokalista z grupą ABC oferuje następujące programy:
– „Wielka gala biesiadna”,
– „Złote polskie przeboje”,
– „Przeboje festiwali opolskich”,
– „Złote przeboje disco polo”,
– „Przeboje świata”,
– „Wszystkim matkom świata”,
– „Biesiada polska”,
– „Biesiada dożynkowa”.

„Złote przeboje disco polo”
Darek Nowicki wraz z zespołami Carmen i Romantic od 1994 roku podbija polską scenę hitami „Ostatnie tango w Paryżu”, „Gorzkie wino, słodki grzech”, „Srebrzysty księżyc”, „Żółte tulipany”. Bryluje już od ponad 20 lat jako gwiazda tego nurtu, jego teledyski cieszą się popularnością, a koncerty artysty dla Polonii odbywają się na całym świecie. Piosenka „A tyle mogło być” zaśpiewana w duecie z Zenkiem Martyniukiem to hit 20-lecia telewizji Polsat.

Zobacz także: „Najlepsza Biesiada”, „A za łoknym kolynda”, „Wszystkim matkom świata”, „Od Opola do Opola”, Carmen.

Chcesz zorganizować koncert Darka Nowickiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE