Tres Tangueros

Najnowszy projekt Wiesława Prządki – Tres Tangueros – powstał z miłości do muzyki, a szczególnie do tanga. Zespół tworzy trzech utalentowanych i doświadczonych muzyków, którzy swoim kunsztem artystycznym w doskonały sposób pokazują różne oblicza tanga. Fundamentem repertuaru tego projektu jest muzyka największego mistrza tanga Astora Piazzolli. Oprócz brawurowo wykonanych tang argentyńskich, będziemy mogli jeszcze usłyszeć kompozycje wybitnego francuskiego akordeonisty Richarda Galliano.

Wiesław Prządka – absolwent Akademii Muzycznej im. I. J.Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu profesora Henryka Krzemińskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu. Twórca i kierownik artystyczny wielu zespołów i projektów muzycznych, m.in.: Musette Quartet, New Musette Quartet, Gipsy Swing. Sam zwykł mawiać, że urodził się po to, aby grać na akordeonie. Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Zobacz ofertę artysty – kliknij tutaj.

Rafał Karasiewicz – muzyk, pianista, kompozytor, aranżer i producent. Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego i ad. dra Pawła Zawadzkiego. Współpracuje z orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej, Bałtyckiej, Pomorskiej i Wrocławskiej. Podczas trzyletniej współpracy z big-bandem Aleksandra Mazura wystąpił u boku takich gwiazd, jak: Ewa Bem, Henryk Miśkiewicz, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski i grupy wokalnej The Sound Office. Był najbliższym współpracownikiem Leszka Możdżera podczas produkcji pierwszego na świecie musicalu bez słów „Scat”, wystawianego na deskach wrocławskiego Teatru Muzycznego „Capitol”. Współpracuje również z wrocławskimi teatrami, m.in. Teatrem Polskim i Teatrem Współczesnym.

Zbigniew Wrombel – muzyk-instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu prof. Piotra Czerwińskiego. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach, jak: String Connection, Grupa Warsztat (laureat festiwali Jazz nad Odrą), Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiwego, Vintage Band, Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Współpracuje też między innymi z wybitnymi muzykami, jak również wokalistkami i wokalistami. Brał też udział w wielu festiwalach jazzowych oraz w międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem m.in. Melanie Goerlitz, Keitha Dunna, Eba Davisa, Jean-Paula Bourelly’ego.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Tres Tangueros ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE