POLECAMY

Róże Europy – polski zespół rockowy założony w Warszawie w 1983 roku. Zyskał popularność w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i początku lat dziewięćdziesiątych. Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt – wokalista i autor tekstów, który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia. Grupa często zmieniała skład, współtworzyli ją m.in. kolejni gitarzyści i zarazem kompozytorzy: Artur Orzech (obecnie dziennikarz i prezenter), Michał Grymuza, Grzegorz K. Witkowski (dziennikarz czasopism Tylko Rock i Teraz Rock, kompozytor Rock’n’Rollowców) oraz Sławomir Wysocki.
Za oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można przyjąć występ na Festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Trzy lata później ukazała się debiutancka płyta Stańcie przed lustrami. Ten i kolejne albumy przyniosły zespołowi popularność za sprawą takich utworów jak: Stańcie przed lustrami, Mamy dla was kamienie, Rock’n’Rollowcy czy Radio Młodych Bandytów.
Szczyt popularności nastąpił w roku 1992 wraz z wydaniem albumu Poganie! Kochaj i obrażaj, na którym znalazł się największy przebój grupy – Jedwab, a także single: Wesołych Świąt i Kontestatorzy. Jedwab (w którym gościnnie głosu użyczyła, rozpoczynająca wtedy karierę, Edyta Bartosiewicz) przez kilka miesięcy utrzymywał się w czołówkach list przebojów, m.in. przez pięć tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.
Kolejne albumy (z wyjątkiem koncertowego Marihuana) nie odniosły sukcesu komercyjnego. Stopniowo o zespole zrobiło się cicho, sami muzycy w 1997 roku ograniczyli działalność do sporadycznych koncertów.
Zespół powrócił po kilku latach dwoma singlami: Teraz (2003) i Kosmetyki (2004), oba znalazły się na wydanej w 2005 roku składance podsumowującej działalność grupy.
8 marca 2007 roku ukazała się kolejna studyjna płyta zespołu zatytułowana 8, a w 2013 roku ostatni album pt. Zmartwychwstanie”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Róże Europy?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com