Artur Orzech

Dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer. W 1983 był współzałożycielem zespołu rockowego Róże Europy, gdzie występował jako gitarzysta i autor muzyki na pierwszych dwóch płytach – „Stańcie przed lustrami” oraz „Krew Marilyn Monroe”. Pracował w Radio Dla Ciebie, potem trafił do radiowej Jedynki, a w 2001 r. – do Trójki. Pierwszy raz w Programie Trzecim Polskiego Radia pojawił się jednak już na początku lat 90. Prowadził audycję „Orzech i reszta”. W latach 2006-2015 przedstawił trzy wydania Listy Przebojów Programu Trzeciego. Po opuszczeniu Polskiego Radia dołączył do zespołu redakcyjnego internetowej stacji RadioSpacja.pl jako prezenter audycji „Swoją drogą”.

Był twarzą produkcji: „Muzyczna Jedynka”, „Twoja Lista Przebojów”, „Muzyczny Serwis Jedynki”, „Studio Orzech”, „Śpiewaj i walcz”, „Świat się kręci”, „Hit, Hit, Hurra”. Współprowadził „Pytanie na śniadanie”, a od 2019 r. jest gospodarzem „Szansy na sukces”.

Od 1992 Artur komentuje dla polskich widzów Konkurs Piosenki Eurowizji, a od 2004 r. – Konkurs Piosenki Eurowizji Junior (również jako członek jury).

Wielokrotnie prowadził lub współprowadził (m.in. z Agatą Konarską) Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Sopot Festival, a także gale nagród Fryderyk oraz Telekamer.

Od 2011 zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej.

Zobacz także: Róże Europy.

Chcesz zaangażować Artura Orzecha ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE