POLECAMY

Zespół Lombard powstał w 1981 roku w Poznaniu. Liderem zespołu jest Grzegorz Stróżniak – kompozytor, aranżer, wokalista grający na instrumentach klawiszowych. To on od 35 lat nadaje zespołowi pop-rockowy charakter, łącząc ekspresyjne gitarowe brzmienia z pełnym bogactwem możliwości instrumentów klawiszowych i elektroniki. W pierwszym dziesięcioleciu LOMBARD współpracował z wieloma instrumentalistami i dwiema wokalistkami. Lombard istniał w kilkunastu składach, najdłużej istniejący w historii tworzą: Marta Cugier – wokal, Grzegorz Stróżniak – lider, wokal, instr. klawiszowe, Daniel Patalas – gitara, Michał Kwapisz – bas, Mirosław Kamiński – perkusja.

Lombard nagrał kilkanaście płyt i wciąż zaskakuje swoich fanów kolejnymi muzycznymi odsłonami. Zespół ma w swoim dorobku m.in. DVD z wielokrotnie nagradzanym projektem multimedialnym „LOMBARD W HOŁDZIE SOLIDARNOŚCI – Drogi do wolności” (2008), bardzo osobistą płytę „ShowTime” (2012) i jubileuszową „Lombard Swing” stanowiąca muzyczny swingowo-rockowy eksperyment. Zespół wylansował wiele przebojów. Największe z nich to legendarne już „Przeżyj to sam” i dobrze znana „Szklana pogoda” oraz najnowsze „Deja’vu – to już było” czy „Musical”. Zespół w latach 80. współpracował z zewnętrznymi tekściarzami: Jackiem Skubikowskim, Markiem Dutkiewiczem, Andrzejem Sobczakiem. Dziś teksty dla zespołu Lombard pisze wokalistka Marta Cugier. Lombard zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i dla Polaków na całym świecie, gromadząc na nich rzesze publiczności. Koncerty zespołu Lombard przyciągają fanów muzyki wszystkich pokoleń. W 2016 roku zespół Lombard obchodził 35. rocznicę powstania.

Zespół Lombard, legenda polskiej muzyki pop-rockowej w 5 multimedialnych projektach koncertowych, brawurowym wykonaniu swoich największych przebojów, w najdłużej istniejącym składzie, zrealizowanych przez grupę profesjonalnych, osobistych realizatorów:

  • LOMBARD ROCK SHOW – największe przeboje zespołu w multimedialnym show z trzema ekranami i rzutnikami multimedialnymi, na których wyświetlane są teledyski, grafiki, fotografie, archiwalia.

  • ELECTRO / ACOUSTIC – nastrojowy koncert największych przebojów zespołu utrzymany w klimacie acid-jazz, wykorzystujący zarówno brzmienia instrumentów akustycznych, jak i elektronicznych ciekawych analogowych barw syntezatorów.

  • SWING – największe przeboje zespołu w niezwykłych swingowych aranżacjach w multimedialnym show z towarzyszeniem BIG BANDU pod dyr. Jana Zeylanda.

  • MUZYKA BEZ GRANIC – jubileuszowy koncert zespołu z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej i big bandu pod dyr. Jana Zeylanda. Największe przeboje zespołu Lombard odkryją przed publicznością nowe pokłady energii.

  • DROGI DO WOLNOŚCI – niezwykłe, multimedialne widowisko o najnowszej historii Polski, historii Solidarności, opowiedzianej przebojami zespołu Lombard od 1981 do dziś.

W ofercie również impreza w stylu RETRO. To niezwykła muzyczna podróż do lat 30., 40., 50. i 60. minionego wieku. Największe przeboje muzyki big bandowej, nastrojowy swing, intrygujący jazz, elektryzująca salsa, zmysłowe tango, bujający soul czy szalony rock’n’roll sprawią, że każdy będzie się doskonale bawił z DJ JACOBE. Profesjonalni fordanserzy zaproszą gości na parkiet, by poczuli się jak bohaterowie filmu „Dirty dancing”, a kulminacyjny koncert zespołu Lombard z towarzyszeniem Big bandu Jana Zeylanda i CoOperate Orchestra zaskoczą wszystkich gości. Największe przeboje zespołu Lombard w nowych, ciekawych swingowych, jazzowych aranżacjach sprawią, że będzie to niezapomniana impreza. Strzelające korki butelek od szampana, unoszący się dym cygar i przepiękna muzyka grana na żywo przeniosą wszystkich w czasie i każdy poczuje się jak Wielki Gatsby czy Al Capone, a panie będą miały okazję włożyć najbardziej wyszukane kreacje. Nie chodzi tu o przebrania, ale o przepych, klimat, elegancję, luksus „śmietanki towarzyskiej” początku minionego wieku. To idealna propozycja na bale karnawałowe, ekskluzywne przyjęcia, imprezy firmowe, jubileusze.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Lombard?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com