Małgorzata Ostrowska

Zaczęła śpiewać w wieku 11 lat. Występowała wraz z grupą wokalną Vist (z Wandą Kwietniewską, Andrzejem Sobolewskim i Grzegorzem Stróżniakiem). Jest laureatką Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, gdzie w 1975 r. zdobyła główną nagrodę za interpretację piosenki „Słowiki” (oryg. „Соловьи”). W 1981 została wokalistką zespołu Lombard, w którym śpiewała przez kolejne dziesięć lat. Z grupą zaprezentowała się m.in. na festiwalu w San Remo.

W 1999 r. rozpoczęła karierę solową. W 2008 r. pojawiła się gościnnie na płycie KSU, a wcześniej nagrywała z takim wykonawcami, jak: Lech Janerka, Dżem, Michał Urbaniak i Acid Drinkers. Z jazzową formacją Basspace nagrała płytę i koncertowała na Jazz Jamboree. Zagrała tytułową rolę w musicalu „Pocałunek kobiety pająka”, a w Teatrze Muzycznym w Gdyni kreowała postać Marii Magdaleny w spektaklu „Jesus Christ Superstar”.

W filmie „Podróże pana Kleksa” pojawiła się jako królowa Aba, śpiewając „Meluzynę”.

W 1999 r. otrzymała Bursztynowego Słowika za całokształt działalności na festiwalu w Sopocie, a w 2010 r. odcisnęła swoje dłonie w Alei Gwiazd w Opolu.

Chcesz zorganizować koncert Małgorzaty Ostrowskiej ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE