POLECAMY

Premiera pierwszego programu miała miejsce w klubie „Kropka” w Gliwicach, 8 marca 1979 roku. Od tamtej pory kabaret DŁUGI przygotował i wystawił kilkanaście programów, wziął udział w kilkudziesięciu kabaretonach (w tym kilka wyreżyserował), wyprodukował kilkanaście wydawnictw audiowizualnych , nagrał kilkadziesiąt programów telewizyjnych, kilkaset audycji radiowych i wystąpił kilka tysięcy razy dla ponad miliona widzów.
Zgarnął główne nagrody we wszystkich liczących się przeglądach, festiwalach, turniejach i konkursach kabaretowych (m.in. trzykrotnie wygrał Ogólnopolskie Spotkania Estradowe w Rzeszowie, zdobył Srebrną Szpilkę w Lidzbarku Warmińskim, Złote Rogi Kozicy w Zakopanem, dwukrotnie Grand Prix Przeglądu Klubowych Teatrów i Kabaretów w Katowicach oraz zwyciężył w Turnieju Młodych Talentów w Krakowie, gdzie w nagrodę otrzymał w radiowej Trójce czas antenowy na własną audycję).
Gdy stuknęło mu 10 lat przestał zgłaszać się do zawodów by nie utrudniać startu młodszym. W 2009 roku kabaret „Długi” obchodził 30-lecie istnienia

Chcesz zorganizować występ Kabaretu Długi? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com