POLECAMY

Solowa droga artystyczna Ani przyniosła jej również doświadczenie aktorskie. W 2010 roku została bowiem zaproszona przez twórców serialu Telewizji Polskiej „Na dobre i na złe” do zagrania epizodu w jednym z odcinków (412). Ania wcieliła się w rolę artystki, którą dotknęły kłopoty zdrowotne. Pojawiła się w serialu u boku Artura Żmijewskiego, Ewy Kasprzyk czy Edyty Jungowskiej.

W 2011 roku Ania została zaproszona do gościnnego udziału w trasie koncertowej „Projekt Grechuta” zespołu Plateau, śpiewając piosenki niezapomnianego Marka Grechuty w bardzo nowatorskich i awangardowych aranżacjach Wojciecha Waglewskiego. W Projekcie Grechuta uczestniczą również m.in.: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Renata Przemyk, Marek Jackowski, Adam Nowak, Piotr Cugowski oraz Titus. W 2014 roku ukazała się reedycja płyty „Projekt Grechuta”, na której Ania zaśpiewała utwór „W dzikie wino zaplątani”.

W roku 2012 Ania Wyszkoni wzięła udział w trasie koncertowej po USA i Kanadzie pod nazwą „Wspomnienie” poświęconej Czesławowi Niemenowi. Podczas koncertów pojawiła się na scenie obok takich artystów jak: Zbigniew Zamachowski, Paweł Kukiz, Janusz Radek, Piotr i Wojciech Cugowscy oraz zespół Bracia.

W listopadzie 2012 roku ukazał się drugi solowy album Ani pt. „Życie jest w porządku”, którego głównym producentem, podobnie, jak w przypadku krążka „Pan i Pani”, był Bogdan Kondracki. Ale nie tylko, bo do wyprodukowania jednego utworu Ania zaprosiła legendarnego brytyjskiego producenta Neila Blacka, znanego z produkcji najbardziej kultowych płyt Maanamu z lat 80. Jedną piosenkę, kompozycję Ani Dąbrowskiej do tekstu Ani Wyszkoni, wyprodukowali Kuba Galiński i Olek Świerkot z firmy Jazzboy. Pierwszym singlem promującym płytę była kompozycja Marka Jackowskiego do słów Kory pt. „Zapytaj mnie o to kochany”. 16 stycznia 2013 roku Związek Producentów Audio Video przyznał Ani za „Życie jest w porządku” Złotą Płytę. Kolejnymi piosenkami promującymi nowy album były: „W całość ułożysz mnie” i „Dźwięki nocy”, obie skomponowane specjalnie dla Ani przez Roberta Gawlińskiego.

W 2013 roku Anna Wyszkoni w duecie z Piotrem Cugowskim wyśpiewała piosenkę „Syberiada” promującą głośny film Janusza Zaorskiego „Syberiada polska”. Teledysk do tego utworu ukazał się m.in. na DVD z filmem „Syberiada”.

Ania została również zaproszona przez legendę polskiej sceny muzycznej Marka Jackowskiego, znanego m.in. z zespołu Maanam, do gościnnego udziału na jego nowej płycie. Zaśpiewała na niej dwie piosenki: duet z Markiem Jackowskim, „Odnajdziemy się” i „Matka od samotnych drinków”. Na płycie, oprócz Ani, zaśpiewali również: Anna Maria Jopek, Ewa Prus, Maciej Maleńczuk, Piotr Cugowski i Muniek Staszczyk. Marek Jackowski, z którym Ania nie tylko ściśle współpracowała, ale i zaprzyjaźniła się, zmarł nagle 18 maja 2013 roku w swoim domu we Włoszech. Album „Marek Jackowski” ukazał się już po jego śmierci, 22 października 2013 roku.

Ania jest artystką, która bardzo chętnie i z wielkim oddaniem angażuje się w działalność społeczną i charytatywną. W roku 2011 była nominowana do nagrody Gwiazdy Dobroczynności, a w grudniu 2012 roku została ambasadorką Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Jaszkotlu koło Wrocławia.

Koncerty Ani Wyszkoni są eleganckie i romantyczne, a jednocześnie widowiskowe i pełne energii. Na scenie towarzyszy Ani zespół znanych i doświadczonych muzyków.

Ania Wyszkoni jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych osobowości polskiej sceny muzycznej.

Chcesz zorganizować koncert Ani Wyszkoni?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com