Partita

Grupa wokalna powołana do życia w 1966 r. przez Janusza Kępskiego, który do 1968 r. piastował funkcję jej kierownika muzycznego. Jego następcami byli: Leszek Bogdanowicz (w latach 1969-71) oraz Antoni Kopff (w latach 1971-76). Formacja rozwiązała się w 1976 r., kilka miesięcy po sopockim recitalu z okazji jubileuszu dziesięciolecia istnienia. Pierwotny skład Partity to: Agata Dowhań, Jeanette Mandelman, Anna Motyka (córka Ministra Kultury i Sztuki Lucjana Motyki), Dorota Szafnicka i Hanna Szaniawska. W późniejszym okresie z zespołem związali się m.in.: Alicja Majewska, Ewa Sośnicka, Jolanta Marciniak, Wacław Masłyk, Marek Niedzielko.

Największe przeboje grupy to: „Dziewczyny tańczą jedno lato”, „Kiedy wiosna buchnie majem”, „Dwa razy dwa”, „Podaj rękę w taki czas”, „Nie ciebie nie siebie mi żal”, „Pali się”, „Ze starej płyty”, „Wszystko za wszystko”, „Kochajcie starszych panów”, „Andrzejkowa wróżba”, „Co wy o nas wiecie chłopcy”, „Spotkamy się któregoś dnia”, „Moja miłość śpiewa forte”.

Dziś formację tworzą wokaliści o najdłuższym stażu: Anna Pietrzak, Ludmiła Zamojska, Andrzej Frajndt, Bronisław Kornaus.

Koncert zespołu zatytułowany „Pytasz mnie, co ci dam” z największymi przebojami lat 70. oraz piosenkami innych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, dla których chórki artyści Partity śpiewali na płytach czy festiwalach (Opole, Sopot itd.), trafia szczególnie w przedział wiekowy 50-, 60- i 70-latków, a także wzwyż. Propozycja nadaje się na wszelkie eventy typu powitanie lub zakończenie lata, dni miast i gmin, imprezy firmowe, okolicznościowe, często prowadzone przez jednego z członków formacji – Andrzeja Frajndta. Grupa występuje w tym samym legendarnym składzie z lat 70. Show rozpoczyna się projekcją ikonografii wspomnieniowej z podkładem hitów zespołu przywołujących młodzieńcze lata tak artystów, jak i słuchaczy.

Partita z powodzeniem koncertuje w Polsce oraz za granicą.

Zobacz także: Andrzej Frajndt.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Partita ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE