Andrzej Frajndt

Polski piosenkarz i dziennikarz. Absolwent Wydziału Piosenkarskiego Średniej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Janiny Sowilskiej. Zdał też Egzamin Weryfikacyjny jako wokalista przed Państwową Komisją Egzaminacyjną Ministerstwa Kultury i Sztuki, której przewodniczył Aleksander Bardini. Jeszcze podczas nauki zadebiutował jako wokalista z zespołami Bardowie oraz Omen Quartet. W 1972 r. śpiewał w zespole Quorum, z którym wziął udział w X Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i w ten sposób rozpoczął profesjonalną karierę piosenkarską. Nawiązał współpracę z grupą Partita. Nagrał też płytę solową (singel).

Następnie, w ramach współpracy z amerykańską grupą muzyczną Up With People, wyjechał na kilka miesięcy do USA. Po powrocie do Polski nadal koncertował. Wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Dreźnie. W latach 80. z powodzeniem występował za granicą (kontrakty w Szwecji i Szwajcarii). Założył agencję artystyczną, a następnie nawiązał współpracę z Warszawską Telewizją Kablową Porion, dla której rozpoczął pracę w charakterze dziennikarza. Później pisał też eseje o warszawskich wydarzeniach kulturalnych w miesięczniku „Spotkania z Warszawą”.

W latach 90. zainicjował reaktywację grupy Partita i wystąpił z nią na KFPP w Opolu w 1993 r.

Zajmuje się organizowaniem, a także prowadzeniem rozmaitych imprez w kraju oraz za granicą. Współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Jest ponadto zaangażowany w działalność na rzecz dzieci i młodzieży. Występuje jako solista w happeningowej formacji rockowej Zielono-Czarni, składającej się z muzyków o różnym kolorze skóry.

Andrzej Frajndt oferuje prowadzenie koncertów, imprez plenerowych, happeningów, jak również eventów firmowych. Tworzy też scenariusze, ramówki programowe, udziela konsultacji artystycznych. Może udostępnić własne studio do opracowywania lub nagrywania tekstów lektorskich.

Proponujemy Państwu także solowy, autorski, kameralny, wspomnieniowo-muzyczny program zatytułowany „Ze starej płyty” – „Dom, rodzinny dom, odchodzi już w niepamięć…” (tytuł od radiowo-telewizyjnego, emitowanego często do dziś przeboju z „Koncertów życzeń”).

Zobacz także: Partita.

Chcesz zaangażować Andrzeja Frajndta ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE