Mazowsze

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego. Grupa z tradycjami i międzynarodowym prestiżem. Działa na rynku muzycznym od 70 lat! To właśnie jest gwarancją sukcesu artystycznego, który może stać się Państwa udziałem. Dotychczas widziało ich ponad 18 mln widzów. Artyści przejechali 2,3 mln km! Odwiedzili 187 miejscowości w Polsce i 50 krajów świata, a propagując pieśni i tańce narodowe, zyskali popularność i miano Ambasadora Polskiej Kultury.
„Mazowsze” należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jego rodowodem są źródła, które podkreślają, że wśród innych mód są sobą. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. Dla tysięcy odbiorców zagranicznych koncerty „Mazowsza” były pierwszym kontaktem z polską kulturą. „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!” napisał o zespole szwajcarski dziennik „Gazette de Lausanne”, a Jerzy Waldorff nazwał „Mazowsze” „perłą w koronie Rzeczypospolitej”. Członkiem grupy jest wokalista zespołu Mafia – Michał Ostrowski.

Propozycje koncertowe:

„Kalejdoskop Barw Polski” – koncert pełnospektaklowy, składający się z polskich pieśni, piosenek, tańców narodowych i regionalnych,

„Mazowsze – Niepodległej” – tym wyjątkowym koncertem „Mazowsze” czci setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a także obchody 70. rocznicy powstania zespołu. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe – Polonez, Krakowiak, Oberek, Mazur czy Kujawiak. Wśród piosenek pojawią się utwory nawiązujące tematycznie do wydarzeń z 1918 roku, ale i największe przeboje „Mazowsza”, do których muzykę stworzył Tadeusz Sygietyński, a słowa opracowała Mira Zimińska-Sygietyńska.

  • Koncert najpiękniejszych piosenek z repertuaru Zespołu (w tym pieśni Chopina, Moniuszki „Pieśni Polskie”),
  • Koncerty pieśni religijnych i patriotycznych (kolędowe, pasyjne),
  • Msza Koronacyjna (C-dur) W. A. Mozarta,
  • Requiem (d-moll) W. A. Mozarta,
  • „Magiczna podróż – Piękna nasza Polska cała” – koncert edukacyjny,
  • Opera „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” (reż. Andrzej Strzelecki) w wykonaniu artystów „Mazowsza”.

Zobacz także: Mafia.

Chcesz zorganizować występ zespołu Mazowsze ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE