Mafia

Zespół zaistniał w 1993 roku utworem „Krótka piosenka o…”, który promował debiutancką płytę studyjną zatytułowaną Mafia i stał się hymnem festiwalu Jarocin ’93. Największą popularność zdobył w drugiej połowie lat 90. za sprawą albumów „Gabinety” (status złotej płyty) oraz „FM” (status platynowej płyty). Z krążków pochodzą największe przeboje grupy: „Ja (moja twarz)”, „Noce całe”, „W świetle dnia”, „Imię deszczu”, „Noc za ścianą”.

Do 1998 roku wokalistą Mafii był Andrzej „Piasek” Piaseczny, który w szczytowym okresie popularności rozstał się z zespołem i rozpoczął karierę solową. Jego miejsce zajął Andrzej Majewski, z którym zespół nagrał w 1999 roku album zatytułowany „99”. Od 2003 roku śpiewem w formacji zajął się Bartosz Król – finalista drugiej edycji programu „Idol”. W 2005 roku muzycy nagrali w nowym składzie płytę „Vendetta”.

Po kolejnej zmianie personalnej, 1 lipca 2013 roku ukazał się singel „Zakończmy to” z Romanem Słomką za mikrofonem. Utwór zapowiadał szósty krążek pt. „Ten świat nie jest zły”. Po zakończeniu współpracy ze Słomką zespół zaprosił do współpracy Filipa Rychcika. W marcu 2019 roku następnym wokalistą został Michał Ostrowski, który jest także koncertmistrzem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Zobacz także: Mazowsze.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Mafia ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE