Magdalena Tul

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producent. Swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku 12 lat, śpiewając w młodzieżowych zespołach oraz wspierając wokalnie innych uznanych artystów. Współpracowała z Teatrem Studio Buffo oraz Teatrem Muzycznym Roma. Od wielu lat jest wokalistką w popularnym teleturnieju muzycznym „Jaka to melodia?”. Widzowie znają ją również z programu „The Voice of Poland”, a jej głos często usłyszeć można w polskim dubbingu.

Głównym celem Magdy jest tworzenie własnych kompozycji. Wiele z nich, znajdujących się na pierwszej płycie „V.O.H”. „Victory Of Heart” odniosło spore sukcesy na festiwalach w kraju (Opole – Premiery, TOPtrendy) i za granicą (m.in. nagroda Best Singer i Best Song na festiwalu Universtalent w Pradze, Unisong w USA). W 2011 r. reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Konkursie Eurowizji, śpiewając swój autorski utwór „Jestem”. Została również Miss Eurowizji.
W listopadzie 2013 r. ukazała się EP-ka „The Beginning”, będąca zapowiedzią drugiej płyty artystki. Promował ją singiel i teledysk „I am who I am”. W czerwcu 2014 r. swoją premierę miała długo oczekiwana druga płyta Magdy pt. „BRAVE”, która powstała we współpracy z producentem Michałem Nocnym. W 2015 r., już nie po raz pierwszy artystka zachwyciła swoim występem opolską publiczność, podczas jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia na KFPP w Opolu.
„Closer” to pierwszy utwór zwiastujący nadejście nowego materiału. Piosenka powstała przy współpracy z producentem Kamilem Karolakiem, gościnnie wystąpił w niej amerykański beatboxer Chesney Snow, za mix natomiast odpowiada światowej sławy producent Dave Pensado. Piosenka w polskiej wersji językowej nosi tytuł „Bliżej”.

Program świąteczny

Magdalena Tul posiada w ofercie również koncerty kolędowe z zespołem lub w duecie z pianistą.

Zobacz także: Gwiazdy programu „Jaka to melodia?”.

Chcesz zorganizować koncert Magdaleny Tul ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE