Kalwi & Remi

Początek powstania duetu to druga polowa 2003 roku. Wtedy właśnie Kalwi i Remi poznali się w radiu,w którym prowadzili własne programy promujące muzykę klubowa. Szybko zyskali ogromna popularność wśród ogromnej rzeszy słuchaczy, co wymusiło na nich występy w klubach. Z biegiem czasu Kalwi & Remi opanowując do perfekcji sztukę dj-ingu, postanowili pójść o krok naprzód i spróbować sił jako producenci muzyczni. Mając do dyspozycji doskonale zaplecze techniczne mogli wreszcie stworzyć utwór, jaki zawsze chcieli zagrać. Jeszcze pod koniec 2003 roku powstał „Explosion”, w którym pojawił się wokal radiowej koleżanki Kalwiego i Remiego.

Początkowo numer odniósł wielki sukces na rynku lokalnym, jednak z miesiąca na miesiąc podbijał kolejne parkiety klubowe zarówno w Polsce, jak i za granicą. 15.01.2006 „Explosion” został wydany na płycie winylowej przez niemiecka wytwórnie Trinity Musix, która to umieściła go również na kompilacjach CD dystrybuowanych m.in.w Japonii, Belgii, Holandii. Singiel trafił do TOP 10 Deutsche Dance Charts i na regularną playlistę radia Sunshine Live, przez 3 tygodnie królował na kanadyjskiej liście BPM:TV, wielokrotnie został wyemitowany w BBC Radio One w Essencial Mix Judge Jules’a, jest grany przez belgijskie Top Radio.
Prawdziwym przełomem dla duetu dj-ów było podpisanie kontraktu z polską wytwórnią My Music, co zaowocowało wydaniem albumu „Always In Trance” (kwiecień 2006). Klipy „Explosion” oraz „Imagination” oraz „Made In USA” do chwili obecnej są grane w najpopularniejszych telewizjach muzycznych (m.in. MTV Polska,Viva Polska), a słuchacze topowego radia Eska przyznali duetowi Kalwi & Remi nagrodę Eska Music Awards za imprezowy hit roku.
2006r. przyniósł także wydanie w holenderskiej wytworni White Villa winyla „Revolution” – utworu stworzonego wspólnie z Johnem Marksem, jak również podpisanie kontraktu na wydanie winyla „From Poland To Brasil” wyprodukowanego z udziałem brazylijskiego dj-a Fabio Steina.
Kalwi & Remi zapraszani są do najlepszych klubów, zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej. Dotychczas zagrali m.in. w Londynie, Blackpool (w klubie Sanuk należącym do Ministry Of Sound), Bristolu, Chicago (Club Crobar – nr 1 w 2006 w USA), Atenach, Tallinie (Estonia).
W swojej karierze Kalwi & Remi wystąpili wspólnie z m.in. Paul van Dyke, Tiesto, Fred Baker, 4 Strings, Westbam.
Po 3 latach trasy koncertowej w Polsce i wielu krajach na świecie, Kalwi & Remi w 2009 roku skupili się na produkcji muzycznej. Efektem są 2 hity: „Stop (Falling Down)” (wydany jak dotąd w 8 krajach) i „Find You”. 2010 rok przynosi kolejne sukcesy : nominacja do nagrody Eska Music Awards oraz uznanie „Explosion” przez telewizje Viva Polska za 1 z 10 największych przebojów ostatnich 10 lat. Najnowszy singiel „Kiss”, to idealna propozycja na wakacyjne imprezy i już w kilka dni po premierze w internecie bije rekordy popularności.

Chcesz zorganizować koncert grupy Kalwi & Remi ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com