Gosia Andrzejewicz

Osobowość muzyczna obdarzona miłym, ciepłym głosem. W 2005 roku brała udział w Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbył się w Kijowie, gdzie wraz z zespołem Ivan i Delfin reprezentowała Polskę, a rok później wzięła udział w finale białoruskich preselekcji do tego konkursu, wykonując piosenkę „Dangerous game”. Śpiewała już w szkole podstawowej, występując podczas akademii oraz uczestnicząc w przeglądach w całej Polsce – wygrała ponad 30 konkursów, w tym wiele ogólnokrajowych. Dwukrotnie otrzymała Nagrodę Prezydenta Bytomia za szczególne osiągnięcia artystyczne.
W październiku 2006 r. w Sali Kongresowej, podczas uroczystości wręczenia Złotych Dziobów Radia Wawa 2006, zdobyła Złoty Dziób w kategorii „Odkrycie Roku”. W kwietniu 2007 r. otrzymała trzy nominacje do Eska Music Awards 2007 w kategoriach: Artystka Roku, Hit Roku Pop oraz Radiowy Debiut Roku. Miesiąc później, podczas transmitowanej na żywo gali wręczenia nagród, zdobyła nagrodę za Radiowy Debiut Roku. W czerwcu 2007 r. na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas wręczenia SuperJedynek, Andrzejewicz zdobyła dwie statuetki – pierwszą w kategorii „Wokalistka Roku”, a drugą w kategorii „Debiut Roku”.

Na początku 2009 r. z duetem Kalwi & Remi nagrała klubowy utwór „Lips”, który został zaprezentowany podczas targów muzycznych w Cannes. 14 sierpnia 2009 r. odbyła się premiera nowej płyty Gosi Andrzejewicz pt. „Wojowniczka”. Pierwszym singlem została piosenka „Otwórz oczy”, drugim – „Zabierz mnie”, a trzecim – „Wojowniczka”. Ostatni album artystki został wydany w 2014 r. i nosi tytuł „Film”.

Gosia Andrzejewicz jest jedną z najbardziej popularnych wokalistek pop polskiej sceny muzycznej. Ma na swoim koncie setki koncertów zagranych na terenie całej Polski, występy w USA, Meksyku, Szwajcarii, Rumunii, prestiżowe nagrody muzyczne, pierwsze miejsca list przebojów (RMF FM, Radio ZET, MTV, VIVA), złote płyty oraz dużą rzeszę fanów. Jej pełne emocji i energii występy spotykają się z bardzo dobrym przyjęciem fanów.

Chcesz zorganizować koncert Gosi Andrzejewicz ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE