Kaczki z Nowej Paczki

Kabaret piosenki założony w 1982 roku. Popularność grupie przyniosły piosenki takie jak „Dziubdziub” czy „Piosenka wariata”, satyryczne cykliczne audycje radiowe „Obmowa” dla Programu 3 Polskiego Radia (lata 1984-1986) oraz liczne programy telewizyjne. Założycielami grupy byli: Andrzej Brzozowski, Mateusz Iwaszczyszyn (lata 1982-1986), bracia Andrzej i Zbigniew Rojek oraz Wojciech Sobol (lata 1982-1986). Następnie dołączyli do nich: Ewa Cichocka (wcześniej Banach) (lata 1982-1985), Waldemar Chyliński (lata 1982-1985), Andrzej Swacyna (lata 1982-1985), Stefan Brzozowski (lata 1982-1985) oraz Mirosława Kamińska jako kierownik organizacyjny i dziennikarz muzyczny Rafał Wagnerowski jako rzecznik prasowy. Pierwszy publiczny występ zespołu w nowym składzie i nazwie datuje się na 9 września 1982 r. w sali koncertowej NOT w Olsztynie („Ameryka, Ameryka”).

Programy kabaretowe:
– Program satyryczno-kabaretowy – 80-minutowy blok autorskich piosenek satyrycznych, oraz parodii znanych przebojów polskiej piosenki, nadający się do prezentacji zarówno w warunkach kameralnych, jak i plenerowych,
– „Szuwarowe Kaczki” – satyryczne piosenki opiewające walory Warmii i Mazur, a w nich: jeziora, żaglówki, kajaki, materace, komary i złote rybki. To antidotum na rozbrzmiewające wszędzie w regionie szanty, które opowiadają o ciężkiej pracy ludzi morza… niestety,
– Andrzej Brzozowski – recital autorskich piosenek kabaretowych Andrzeja Brzozowskiego (solisty zespołu „Kaczki z Nowej Paczki”).
– Specjalny program kabaretowy na Dzień Kobiet „BABSKI WIECZÓR” – autorski program kabaretowy adresowany przede wszystkim do pań (dopuszczalny jest niewielki udział mężczyzn, na własną odpowiedzialność). W programie satyryczne i liryczne piosenki na temat kobiet, skecze, dowcipy i monologi satyryczne związane z kobietami (żadnych żartów o blondynkach). Czas trwania: ok. 75 minut.

Programy dla dzieci:
60-minutowe występy dla dzieci – zabawy, piosenki, konkursy. Podczas imprezy najmłodsi aktywnie uczestniczą w programach:
– „Wesoła szkoła” – w formie zabawnych lekcji wesoło prowadzonych przez zespół,
– „Ananasy z naszej klasy” – zabawny przegląd uczniowskich charakterków z elementami dydaktyki przeciw zagrożeniom i uzależnieniom.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Kaczki z Nowej Paczki ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE