Ich Troje

Polski skład pop-rockowy założony 3 listopada 1995 roku w Łodzi. Grupa tworzy piosenki głównie w języku polskim, ale także w innych językach – niemieckim, angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, włoskim, francuskim. Formacja dwukrotnie reprezentowała Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji (w 2003 r. i 2006 r.). Przez pięć pierwszych lat swojej działalności była mało znana, tworzyli ją wówczas: Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa oraz Magda Femme. Wokaliści nagrali razem cztery płyty studyjne. Zespół w końcu zdobył popularność dzięki piosence „A Wszystko To… Bo Ciebie Kocham”, będącej coverem piosenki „Alles aus Liebe” niemieckiego zespołu Die Toten Hosen. W 2001 r. Femme odeszła ze składu, zastąpiła ją Justyna Majkowska, z którą nagrano kolejna dwa albumy.

O twórczości grupy Ich Troje stało się głośno w 2001 roku dzięki utworowi „Powiedz”. Zespół wygrał dzięki niemu Nagrodę Publiczności na Festiwalu w Opolu, reprezentował także Polskę podczas lipcowego Festiwalu Piosenki Nadbałtyckiej Karlshamn, gdzie także zdobył uznanie widzów oraz jurorów, zajmując pierwsze miejsce.

W listopadzie 2002 r. formacja przyjęła zaproszenie do udziału w niemieckich eliminacjach do 48. Konkursu Piosenki Eurowizji. W tym samym czasie pojawiła się także na liście finalistów polskich selekcji, które ostatecznie wygrała w styczniu z utworem „Keine Grenzen – Żadnych granic”, zostając tym samym reprezentantem Polski podczas finału imprezy, gdzie zakończył na siódmym miejscu. Projekt doczekał się debiutanckiego albumu studyjnego. Wokalistce trudno było jednak przełamać barierę językową między muzykami, dlatego nową kobietą w zespole została Anna Świątczak – laureatka programu „Szansa na sukces”.

Zespół oficjalnie zakończył swoją działalność 31 grudnia 2004 roku, jednak został reaktywowany po festiwalu TOPtrendy w Sopocie. Pod koniec stycznia 2006 r. grupa w powiększonym składzie wygrała eliminacje do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji, ostatecznie nie klasyfikując się do finału.

Pod koniec sierpnia 2007 r. w Kielcach odbył się specjalny koncert z okazji 10-lecia istnienia zespołu, zatytułowany „10 lat Ich Troje, … a niech gadają!”. Występ, który prowadził Krzysztof Ibisz, był emitowany w Polsacie i obejrzało go 3,56 mln widzów. Rok później w Teatrze Wielkim w Łodzi odbył się specjalny show zespołu.

W międzyczasie formacja wystąpiła na festiwalu Sopot Hit Festiwal, gdzie z piosenką „Play in Team” zajęła drugie miejsce.

W grudniu 2010 r. do grupy doszła Jeanette Vik, wówczas 23-letnia Norweżka polskiego pochodzenia. Wokalistka nie poradziła sobie jednak z barierą językową i zastąpiła ją Justyna Panfilewicz. Zespół razem z nią zagrał m.in. na festiwalu TOPtrendy 2012. Panfilewicz postanowiła opuścić Ich Troje w marcu 2013 r. Jej miejsce zajęła Marta Milan. Band zagrał kilka razy w USA, natomiast w 2014 r. zorganizował koncert „Domówka u Wiśniewskiego”.

24 czerwca 2016 r. w Polsacie wyemitowano koncert, który odbył się w Katowicach pod nazwą „20-lecie Ich Troje”, zagrany we współpracy z Łódzką Orkiestrą Filmową.

Po odejściu Marty Milan nową wokalistką została 18-letnia wówczas Agata Buczkowska, która dołączyła do składu pod koniec lutego 2017 r. Wraz z nową wokalistką zespół odbył trasę po klubach w całej Polsce. W styczniu 2020 Buczkowska postanowiła odejść i skupić się na karierze solowej. Dwa miesiące później Wiśniewski ogłosił, że z Ich Troje śpiewać będzie ponownie Anna Świątczak.

Zobacz także: Magda Femme, Justyna Majkowska, Justyna Panfilewicz, Ania Świątczak, Jacek Łągwa.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Ich Troje ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE