Filip Sojka

Polski muzyk sesyjny, basista, kompozytor, aranżer, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Znany jest szczególnie ze swojej pracy jako sideman z wieloma polskimi oraz światowymi wykonawcami różnych gatunków muzycznych. W swoim dorobku artystycznym posiada również albumy solowe, utrzymane w konwencji fusion – „KGB”, „Bassmedia”, Powrót do gry”, na których często można usłyszeć złożone technicznie kompozycje, jak również bardziej solistyczne podejście do gitary basowej – przykładem jest utwór „Bad Lieutenant” z krążka „Powrót do Gry”.

Filip Sojka to autor muzyki ilustracyjnej, kompozytor brzmień na płytach Lidii Kopani i Ellie oraz współautor utworów Kayah, Borysa Szyca, Justyny Steczkowskiej, Rafała Brzozowskiego.

Współpracował m.in. z: Edytą Górniak, Ewą Bem, Goranem Bregoviciem, Danzelem, Robem Hoffmanem, Mietkiem Szcześniakiem, Edytą Bartosiewicz, Kubą Badachem, Krzysztofem Herdzinem, Leszkiem Możdżerem. Był uczestnikiem, jak również laureatem festiwali Jazz Juniors 93, Poznań Jazz Fair 93, 17. Leverkusener Jazztage. Wykonywał utwory w filmach „Świąteczna przygoda” i „Dublerzy”. Od roku 2012 nagrywa oraz występuje na stałe z Rafałem Brzozowskim.

Zobacz także: Rafał Brzozowski.

Chcesz zorganizować koncert Filipa Sojki ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE