Rafał Brzozowski

Wykonawca szalenie popularnego utworu „Tak blisko”. Rafał Brzozowski karierę wokalną rozpoczął od programu „Szansa na sukces”, w którym zdobył wyróżnienie (odcinek z udziałem grupy Szwagierkolaska). Potem był członkiem zespołu Emigranci, z którym w 2006 roku wydał album „…I inne utwory”. Autorem kompozycji „Tak blisko” jest Marek Kościkiewicz, z którym Rafał Brzozowski współpracował jako wokalista tworzonego przez niego Mono (konkurencyjne wobec De Mono Andrzeja Krzywego). Piosenkę formacja Mono zaprezentowała w 2008 roku podczas występu na Dniu Kotana.

Szeroką popularność Brzozowskiego dał telewizyjny „The Voice of Poland”, w którym dotarł do półfinału. Podopieczny Andrzeja Piasecznego już po programie kontynuował współpracę ze swoim trenerem.

Singel „Tak blisko” trafił na playlisty największych stacji radiowych w całej Polsce. Dodajmy, że piosenka zdobyła tytuł „Hitu Lata” na gali Eska Music Awards 2012.

Za wykonanie utworu „Pozowi mienia ticho po imieni” zdobył Srebrny Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. 7 sierpnia 2012 roku wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany „Tak blisko”. Rok później wystąpił na koncercie Lato ZET i Dwójki w Kołobrzegu, gdzie odebrał nagrodę za najlepszy występ na festiwalu.

30 września 2014 roku ukazał się drugi krążek studyjny, zatytułowany „Mój czas”. Niedługo później światło dzienne ujrzał pierwszy świąteczny album Rafała pt. „Na święta”. W tym samym roku artysta wziął udział w nagraniu płyty pt. „Siemacha po kolędzie”. Przygotował utwór „Z kopyta kulig rwie” wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Siemacha, a także kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, wraz z innymi polskimi artystami.

W lutym 2017 roku z piosenką „Sky Over Europe” Rafał Brzozowski zakwalifikował się do finału polskich eliminacji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Zobacz także: Filip Sojka.

Chcesz zorganizować koncert Rafała Brzozowskiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE