Aneta Figiel

Zaczęła występować profesjonalnie w 1999 r., kiedy to wystąpiła w musicalu „Miss Saigon” Teatru Muzycznego „Roma”. W kolejnych latach śpiewała w chórkach w takich musicalach teatru, jak m.in. „Piotruś Pan” i „Greare”. W latach 2001-2006 współpracowała z warszawskim Teatrem Komedia w musicalu „Chicago”. W 2002 r. zaśpiewała w Koncercie Poezji Śpiewanej „Pod dobrym drzewem”.

W 2002 r. dotarła do półfinałów pierwszej edycji programu telewizji Polsat „Idol”. W 2003 wzięła udział w programie „Szansa na sukces”, w którym gościem specjalnym był zespół Ira, i zajęła pierwsze miejsce za interpretację piosenki „Wiara”. Z utworem wystąpiła też podczas finału sezonu w Sali Kongresowej. Razem z Marzeną Korzonek zdobyła pierwszą nagrodę, dzięki czemu obie wystąpiły na koncercie „Debiuty” na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jest częścią zespołu wokalnego w programie „Jaka to melodia?”.

W 2004 r. wystąpiła na opolskim koncercie „Debiuty” z zespołem Esoka, z którym zaśpiewała piosenkę „Gdybyś powiedział”. W 2010 r. z piosenką „Myśl o Tobie” brała udział w krajowych eliminacjach do 55. Konkursu Piosenki Eurowizji. 14 lutego wystąpiła w finale selekcji i zajęła czwarte miejsce z 9,06% poparciem telewidzów.

Pod koniec lipca 2014 r. wydała singel „Kahone”, który zapowiadał jej debiutancką płytę studyjną. Album zatytułowany „Plan A” ukazał się na początku czerwca 2015 r. Wtedy też ukazał się drugi singel wokalistki „Love”.

Artystka, oprócz koncertów z własnymi utworami, proponuje także wspaniały patriotyczny koncert mający na celu uczczenie obchodów rocznicy odzyskania niepodległości.

Zobacz także: Gwiazdy programu „Jaka to melodia?”, MeloMany.

Chcesz zorganizować koncert Anety Figiel ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE