Jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. Występuje w czwórkę, skład tworzą: Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski, Maurycy Polaski i Łukasz Rybarski. W procesie twórczym nie zabrakło także Tomasza Olbratowskiego – dziennikarza-satyryka z radia RMF FM. Formacja wystąpiła kilkanaście razy gościnnie na scenie Teatru STU. 1997 okazał się rokiem przełomowym, ze względu na udział składu w benefisie Iwony Bielskiej, emitowanym na antenie TVP 2 i TV Polonia.
W lutym 2008 r. kabaret nagrał własną wersję przeboju „Jožin z bažin” zespołu Banjo Band z Czech, zatytułowaną „Donald marzy”. Utwór wykonany został w programie „Pojedynek nie na żarty” TVP 2 i zyskał rozgłos, dzięki upowszechnieniu przez portale YouTube i Joe Monster.
W marcu 2013 r. członkowie grupy zrealizowali teledysk do wykonanej w parodystycznej formie języka czeskiego piosenki „Ona nie tańczy dla mnie”, będącej parodią przeboju „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend. Ekipa to również producenci serialu kabaretowego pt. „Kresowiacy”.
Zobacz także: Maurycy Polaski.
zadzwoń: 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com