Zenon Laskowik

Polski satyryk, aktor, artysta kabaretowy, listonosz, twórca słynnego w okresie PRL kabaretu „Tey” w Poznaniu. Od 2005 r. jest dyrektorem artystycznym Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. W trakcie studiów stworzył kabaret „Klops”, był również kierownikiem radiowęzła. W 1970 r. razem z Krzysztofem Jaślarem założył kabaret „Tey”. Przez wiele lat występował w duecie najpierw z Januszem Rewińskim, a następnie Bohdanem Smoleniem. Na Festiwalu w Opolu w 1980 r. wraz z kabaretem przedstawił minispektakl „S tyłu sklepu” (z zamierzonym błędem ortograficznym w tytule), który stał się symbolem kabaretu „Tey”.

18 listopada 2003 r. powrócił na estradę. W tym dniu odbyła się premiera pierwszego spektaklu kabaretowego przygotowanego przez Platformę Artystyczną O.B.O.R.A. pt. „Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik”. Powrót Laskowika na scenę kabaretową spotkał się z dobrym przyjęciem publiczności. Drugi program przygotowany na scenie Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. nosił tytuł „O’Pyra za 3 grosze plus VAT”.

Użyczył swojego głosu jednemu z bohaterów filmu animowanego „Mój brat niedźwiedź” – w polskiej wersji językowej (łoś Tuke).

Do czerwca 2010 r. występował na scenie odnowionego kinoteatru Apollo, gdzie w Kabareciarni Laskowika prezentował program „Co się dzieje, co się dzieje…” 3 lipca 2009 r. pokazał z trzema skeczami się podczas XI Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie.

Po doskonałym przyjęciu wspólnego koncertu „Filharmonii Dowcipu” Waldemara Malickiego i „Kabareciarni” Zenona Laskowika, obaj artyści postanowili zorganizować cykl koncertów dla TVP, gdzie znalazły się zarówno tradycyjne skecze „Filharmonii Dowcipu”, jak i najnowsze propozycje Zenona Laskowika i Jacka Fedorowicza. Kontynuacją była trasa koncertowa Laskowika i Fedorowicza, zrealizowana z nowym programem. Zenon występuje na scenach w Polsce i za granicą.

Chcesz zorganizować występ Zenona Laskowika ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy

  • UNIVERSE