Zayazd

Zayazd to polska grupa muzyczna wykonująca eastern country, łącząc wpływy polskiego folku z aranżacjami typowymi dla amerykańskiej muzyki ludowej. Formacja powstała w 1986 roku z inicjatywy Lecha Makowieckiego. Artysta, wówczas lider kultowego studenckiego zespołu Babsztyl (którego po sukcesie w „Debiutach” opolskich sprzedano 230000 płyt pt. „Szykuj się, bracie”) tak właśnie postanowił nazwać swoją nową formację muzyczną, działającą na pograniczu muzyki pop, folk-rock i country.

Od samego początku działalności uroda, talent i wspaniały, głos Bożeny Makowieckiej zjednały Zayazdowi liczne grono wiernych fanów, a dowcipna i kontaktowa konferansjerka Lecha Makowieckiego (gitarzysty, wokalisty, autora oraz kompozytora większości utworów) – w połączeniu z naturalną żywiołowością muzyków na scenie – zamienia koncerty gdańskiej grupy w radosną, wspólną zabawę wraz z publicznością. Umiejętne połączenie brzmienia skrzypiec z gitarą elektryczną nadało rozpoznawalne, nowoczesne brzmienie.

Formacja zrealizowała kilkanaście recitali telewizyjnych, jest również laureatem wielu nagród. Od kilku lat ogromnym powodzeniem cieszą się „odyazdowe” kolędy, „Cicha Noc” zawędrowała nawet do Country Music Television w Nashville!

Grupa zapraszana jest przede wszystkim na duże imprezy plenerowe (np. w Mrągowie), ale równie dobrze sprawdza się w kameralnych salach koncertowych, a nawet w kościołach.

Zayazd realizuje autorskie zamierzenia i uczestniczy w znaczących wydarzeniach kulturalnych (są to m.in.: udział w premierze „Śpiewnika Kaszubskiego”, piosenki do młodzieńczych wierszy Adama Mickiewicza, natomiast czwarta płyta Zayazdu pt. „Biesiada z Wieszczem” zatwierdzona została przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako zalecany środek dydaktyczny).

Trzon zespołu to Bożena Makowiecka (śpiew), Lech Makowiecki (śpiew, gitary) i Leszek Bolibok (skrzypce, altówka).

Zobacz także: Lech Makowiecki.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Zayazd ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE