„Wspomnienie o M. Dietrich”

„Kwiaty z tamtych lat” to ujmujący i barwny portret zawierający piosenki i wspomnienia. Jest hołdem muzycznym złożonym wyjątkowej i niezapomnianej Marlenie Dietrich. Z pełnym szacunkiem, ale też ze swoistym uporem Jola Wolters interpretuje znane na całym świecie piosenki Marleny. To lekki, a zarazem poruszający program polskiej artystki z Duisburga, która swoim imponującym, pełnym ciepła głosem i swoją charyzmatyczną osobowością sceniczną nadaje recitalowi niepowtarzalnego, indywidualnego uroku. Jest to bardzo osobisty hołd dla wielkiej artystki, która nie tylko ze względu na swoją sztukę, ale także na jej szczególny upór, stała się światową legendą. Prezentowane utwory śpiewane będą w języku niemieckim, częściowo polskim, a przeplecione zostaną opowieściami, cytatami i wspomnieniami w języku polskim.

West Deutsche Allgemeine Zeitung (WAZ) o Jolancie Wolters: „Jola Wolters grała swój drugi program solowy »Gdzie są kwiaty z tamtych lat« o światowej gwieździe Marlenie Dietrich – i poruszyła publiczność do łez. Jej siła to delikatne dźwięki – tęsknota w głosie jest prawie namacalna. Jola oddaje bliskość Marleny Dietrich, ale we własnym stylu. Kiedy śpiewa »Jestem od stóp do głów w miłości« z błyskiem w oczach, to można od razu zrozumieć, dlaczego Dietrich zarówno mężczyzn, jak i kobiety, doprowadzała do szaleństwa. Nie ma pewnie piosenkarki, która tak zbliża się do wielkiej Dietrich, nadal zachowując własny styl. Publiczność jest zachwycona: »Ona jest najlepszą interpretatorką Dietrich, jaką kiedykolwiek widziałem, wnosi ducha tego czasu tak idealnie, jej głos, jej mimika – po prostu wspaniale…«”.
Koncert może się odbyć przy akompaniamencie pianisty, pianisty i skrzypka lub wiolonczelisty, czy też profesjonalnych półplaybacków.

Recital był już prezentowany w Polsce – w Lublińcu i Piwnicy od Baranami, gdzie spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności.

Chcesz zorganizować koncert „Wspomnienie o Marlenie Dietrich” ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE