Witold Janiak Mainstreet Quartet

Witold Janiak Mainstreet Quartet powstał w 2006 roku w Łodzi  i od razu wdarł się przebojem na polską muzyczną scenę jazzową. Czterech zdolnych muzyków – jeden spójny organizm. O ich twórczości często mówi się, że to połączenie mainstreamu z fusion. Poniekąd prawda. Grupa łączy różne konwencje, by osiągnąć rozpoznawalne brzmienie. Wynik tej syntezy okazał się na tyle interesujący, że formacja wygrała dwa międzynarodowe konkursy jazzowe: Krokus Jazz Festiwal Jelenia Góra-Bautzen 2007 oraz Bielską Zadymkę Jazzową 2009, gdzie występowała przed Ronem Carterem.

Specjalnym gościem koncertów Witold Janiak Mainstreet Quartet często bywa Zbigniew Namysłowski, który udziela się na scenie. Gdziekolwiek grają artyści tego zespołu, zawsze spotykają się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i krytyków. Na swoim koncie mają również płytę, która była dołączona do magazynu „Jazz Forum”.
Na repertuar składają się autorskie opracowania standardów jazzowych, a także stylistycznie zróżnicowane kompozycje lidera. Inspirację muzycy czerpią z takich źródeł, jak: Pat Metheny, Chick Corea & Return to Forever, czy, ogólnie mówiąc, ECM.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Witold Janiak Mainstreet Quartet ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE