Witek Łukaszewski

Witek Łukaszewski – polski gitarzysta oraz pisarz. Jest założycielem i liderem dwóch grup muzycznych: Acid Flamenco, założonego w 1994 roku, uważanego za pierwszy polski zespół wykonujący muzykę flamenco&rock oraz Red Pink, wykonującego mieszaninę rocka i bluesa. W latach 1984-2001 organizował Międzynarodowy Festiwal Flamenco w Kościanie. W 2007 roku zadebiutował jako pisarz, wydając fabularyzowaną książkę o Led Zeppelin. Kolejne jego powieści to: Dialogi: Jimi Hendrix & Niccolo Paganini oraz Dialogi(2) Jim Morrison & Pablo Picasso (obie w 2013).

Występował trzykrotnie na Przystanku Woodstock ze specjalnymi programami: Magia Flamenco (2007), Norwid nasz codzienny (2008) oraz Fortepian Szopena (2010). Z projektem „Fortepian Szopena” wystąpił również na Fryderykach (2010).

Propozycje koncertowe

Witek Łukaszewski & GRANDPIANO

GRAND PIANO – formacja poetycko-rockowa sterowana przez Witka Łukaszewskiego (pisarza – trzy powieści na koncie, tom poezji i dziesięć płyt z pogranicza flamenco i rocka), trzykrotnie wybranego najlepszym gitarzystą flamenco w Polsce. GrandPiano to eklektyzm różnych gatunków muzyki i poezji, podlanych dobrym rockowym sosem, doprawionym dla smaku odrobiną flamenco, jazzu i muzyki klasycznej.

SKŁAD ZESPOŁU:
Witek Łukaszewski – wokal, gitara elektryczna i flamenco
Agnieszka Kowalczyk – wiolonczela
Joanna Dutkowska / Marcin Ruszkiewicz – bas
Mateusz Urbaniak – klawisze
Mateusz Brzostowski / Mariusz „Bobek” Bobkowski – perkusja

Grand Piano to teksty z górnej półki i nuty osnute wokół Pink Floyd, the Doors, Bacha oraz liści spadających do jeziora, a wszystko się mieści pomiędzy Grechutą, jesienią, a Dire Straits.

Acid Flamenco – FLAMENCO & ROCK

Acid Flamenco – najstarszy polski zespół flamenco! Założony przez twórcę gatunku flamenco & rock w Polsce, trzykrotnie wybranego najlepszym polskim gitarzystą flamenco (‚Gitara i Bas’, 1995-97) – Witka Łukaszewskiego.

Muzyczno-taneczne widowisko w stylu wesołej, andaluzyjskiej fiesty, z tańcem, kastanietami i śpiewem, pełne wesołych dźwięków gitary, stukotu butów tancerki i okrzyków muzyków zachęcających siebie i publiczność do wspólnej zabawy.

Zespół nagrał dwie płyty („Acid Flamenco” i „Magia Flamenco”), zjeździł całą Europę i wielokrotnie występował w TVP i Polskim Radio. Międzynarodowy Festiwal Gitary w Kościanie, którego pomysłodawcą i organizatorem był Witek Łukaszewski, przez 14 lat stanowił jedyne tego typu wydarzenie – nawiązujące do kultury flamenco – w całej Europie Środkowej i Wschodniej!

Recitale Witka i jego formacji nie są ograniczone czasem. Artysta najlepiej czuje się na scenie, resztę życia uznając za nużący dodatek –  sycąca muzyczna uczta zapewniona!

Nuty i Słowa

To spotkanie dwóch światów sztuki w wykonaniu jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, mistrza słowa i interpretacji poetyckiej Olgierda Łukaszewicza i Witka Łukaszewskiego – gitarzysty, poety, niespokojnego ducha flamenco i muzyki rockowej. Oba te światy łączy w jedność poezja Szekspira, Lorci, Tadeusza Nowaka, Stanisława Grochowiaka oraz Witka Łukaszewskiego.

Chcesz zorganizować koncert Witka Łukaszewskiego ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com