Witek Łukaszewski

Witek Łukaszewski – polski gitarzysta oraz pisarz. Jest założycielem i liderem dwóch grup muzycznych: Acid Flamenco, założonego w 1994 roku, uważanego za pierwszy polski zespół wykonujący muzykę flamenco & rock oraz Red Pink, wykonującego mieszaninę rocka i bluesa. W latach 1984-2001 organizował Międzynarodowy Festiwal Flamenco w Kościanie. W 2007 roku zadebiutował jako pisarz, wydając fabularyzowaną książkę o Led Zeppelin. Kolejne jego powieści to: „Dialogi: Jimi Hendrix & Niccolo Paganini” oraz „Dialogi(2) Jim Morrison & Pablo Picasso” .

Występował trzykrotnie na Przystanku Woodstock ze specjalnymi programami: „Magia Flamenco”, „Norwid nasz codzienny” oraz „Fortepian Szopena”. Z projektem „Fortepian Szopena” wystąpił również na „Fryderykach”.

Oferta koncertowa:

Witek Łukaszewski & Grand Piano

Grand Piano – formacja poetycko-rockowa, eklektyzm różnych gatunków muzyki i poezji, podlanych dobrym rockowym sosem, doprawionym dla smaku odrobiną flamenco, jazzu i muzyki klasycznej. Grand Piano to teksty z górnej półki i nuty osnute wokół Pink Floyd, The Doors, Bacha oraz liści spadających do jeziora, a wszystko się mieści pomiędzy Grechutą, jesienią i Dire Straits.

Acid Flamenco – FLAMENCO & ROCK

Acid Flamenco – najstarszy polski zespół flamenco! Założony przez twórcę gatunku flamenco & rock w Polsce Witka Łukaszewskiego. Muzyczno-taneczne widowisko w stylu wesołej, andaluzyjskiej fiesty, z tańcem, kastanietami i śpiewem, pełne wesołych dźwięków gitary, stukotu butów tancerki i okrzyków muzyków zachęcających siebie i publiczność do wspólnej zabawy.

Zespół nagrał dwie płyty („Acid Flamenco” i „Magia Flamenco”), zjeździł całą Europę i wielokrotnie występował w TVP i Polskim Radio. Międzynarodowy Festiwal Gitary w Kościanie, którego pomysłodawcą i organizatorem był Witek Łukaszewski, przez 14 lat stanowił jedyne tego typu wydarzenie – nawiązujące do kultury flamenco – w całej Europie Środkowej i Wschodniej!

Nuty i Słowa

To spotkanie dwóch światów sztuki w wykonaniu jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, mistrza słowa i interpretacji poetyckiej Olgierda Łukaszewicza w towarzystwie Witka Łukaszewskiego. Oba te światy łączy w jedność poezja Szekspira, Lorci, Tadeusza Nowaka, Stanisława Grochowiaka oraz Witka Łukaszewskiego.

Chcesz zorganizować koncert Witka Łukaszewskiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE