Wilki

Jeden z fenomenów polskiej sceny muzycznej od początku lat 90. Formacja została założona przez wokalistę Roberta Gawlińskiego (eks Madame, Made in Poland i Opera) w 1990 r. Grupa zdobyła olbrzymią popularność już pierwszym albumem zatytułowanym „Wilki”, wydanym w 1992 r. Płyta przyniosła największe przeboje zespołu – „Son Of The Blue Sky”, „Beniamin”, „Eli Lama Sabachtani” oraz „Aborygen”. W 1992 r. formacja pojawiła się na festiwalu w Sopocie, gdzie otrzymała „Bursztynowego Słowika”.

Kolejne albumy Wilków – „Przedmieścia” (1993 r.), „Acousticus Rockus” (1994 r.) również zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność i krytykę oraz zawierały kolejne przeboje, między innymi „Indian Summer”, „Sen o Warszawie”. W 1995 r. Gawliński udanie rozpoczął karierę solową – wydał płytę zatytułowaną „Solo”, na której znalazła się piosenka „O samym sobie”. Krążek po pięciu miesiącach sprzedaży pokrył się złotem. Kolejne indywidualne produkcje Roberta to „Kwiaty jak relikwie” (1997 r.) oraz „Gra” (1999 r.). Singiel „Sid i Nancy” (z „Kwiatów…”) był jedną z najczęściej granych piosenek w rozgłośniach radiowych. W listopadzie 2000 r. ukazało się podwójne wydawnictwo „Największe przeboje”, podsumowujące karierę zarówno Gawlińskiego solo, a także nieistniejących wówczas Wilków. Na płycie znalazły się dwa nowe utwory, w tym promująca całość piosenka „Beze mnie o mnie”.

W 2001 r. nastąpiła reaktywacja kapeli. Robert ponownie stanął na scenie jako lider. Grupa towarzyszyła wtedy w czasie koncertów niemieckiemu składowi Reamonn. Rok później ukazał się pierwszy krążek Wilków nagrany po aż 8-letniej przerwie. Pierwszy singiel pt. „Baśka” zdobył wielką popularność, a na festiwalu Opole 2002 wygrał konkurs Premier. 6 listopada 2004 r. światło dzienne ujrzała kolejna płyta zespołu, zatytułowana „Watra”. Na pierwszym singlu, pilotującym wydawnictwo, znalazło się nagranie „Bohema”. Na następną propozycję pt. „Obrazki” fani musieli czekać dokładnie dwa lata. Przed nagraniem materiału zespół zmienił skład – nowi muzycy to Leszek Biolik i Hubert Gasiul. Doskonale wpasowali się oni w resztę, jednocześnie wzbogacając Wilki o własne wizje. Po 6 latach od „Obrazków” formacja przypomniała o sobie albumem „Światło i mrok”, a następnie krążkiem „Przez dziewczyny”. Grupa ciągle koncertuje, prezentując także stare, dobre hity.

W ofercie:
– koncert „Wilki – Największe Przeboje”,
– projekt „Wilki i Przyjaciele”,
– ekskluzywny koncert, podczas którego wybranych przez Państwa 2 gości zespołu wykonuje 2 swoje największe hity i jeden utwór Wilków. W zależności od dostępności mogą to być: Janusz Panasewicz (Lady Pank), Krzysztof Jary Jaryczewski (Oddział Zamknięty), Anna Wyszkoni, Patrycja Markowska, Urszula lub Andrzej Krzywy (De Mono),
– Wilki Akustycznie z kwintetem Symfoników Gdańskich,
– „Robert Gawliński Acoustic Trio” – minirecital.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Wilki ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE