Wawele

Jan Wojdak, zanim rozpoczął działalność w zespole Wawele, był założycielem takich formacji wokalno-instrumentalnych jak: Duchy, Wawelskie Smoki, Górale. Później przyszedł Mini Max, z którym występował w Starym Teatrze w Krakowie, odtwarzając muzykę Zygmunta Koniecznego w spektaklu „Biesy” wyreżyserowanym przez Andrzeja Wajdę. Z tą sztuką przez trzy lata Jan Wojdak jeździł po Polsce i świecie. W 1972 roku, mistrz melodyki stanął na czele zespołu Wawele, dokonując pierwszych profesjonalnych nagrań. Liczne grono fanów zespołu zapewne dobrze pamięta lata 1978-1980. Wówczas to Jan Wojdak ze swoją grupą przewodził plebiscytom przebojów „Lata z Radiem”. Zdystansował innych wykonawców piosenkami „Biały Latawiec”, „Nie szkoda róż”, „Zostań z nami melodio”, „Alalija”.
W 2008 roku zespół obchodził Jubileusz 35-lecia. Firma A.A. MTJ z Warszawy wydała box pt.: „Zostań z nami melodio”, a w nim 5 CD, na których znalazło się 100 wybranych piosenek z całego okresu działalności + DVD (12 teledysków) oraz książeczka z opisem i historią zespołu.
TVP 3 o/Kraków pod redakcją Zbigniewa Liśkiewicza zrealizowała dwudziestominutowy program o zespole, przypominając największe przeboje zespołu i prezentując nowe piosenki.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Wawele ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE