Wawele

Jan Wojdak, zanim rozpoczął działalność w zespole Wawele, był założycielem takich formacji wokalno-instrumentalnych jak: Duchy, Wawelskie Smoki, Górale. Później przyszedł Mini Max, z którym występował w Starym Teatrze w Krakowie, odtwarzając muzykę Zygmunta Koniecznego w spektaklu „Biesy” wyreżyserowanym przez Andrzeja Wajdę. Z tą sztuką przez trzy lata Wojdak jeździł po Polsce i reszcie świata. W 1972 roku mistrz melodyki stanął na czele grupy Wawele, dokonując pierwszych profesjonalnych nagrań. Liczne grono fanów zapewne dobrze pamięta lata 1978-1980. Wówczas Jan ze swoim składem przewodził plebiscytom „Lata z Radiem”. Zdystansował innych wykonawców przebojami „Biały Latawiec”, „Nie szkoda róż”, „Zostań z nami melodio”, „Alalija”.
W 2008 roku formacja obchodziła jubileusz 35-lecia. Firma A. A. MTJ z Warszawy wydała box pt. „Zostań z nami melodio”. Znalazło się w nim 5 płyt CD, na których umieszczono 100 wybranych piosenek z całego okresu działalności Waweli, dodano także DVD (12 teledysków) oraz książeczkę z opisem i historią grupy.
TVP 3 Kraków, pod redakcją Zbigniewa Liśkiewicza, zrealizowała dwudziestominutowy program o zespole, przypominając największe hity, jak również prezentując nowe piosenki.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Wawele ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE