Waldemar Malicki

Waldemar Malicki jest jednym z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, po czym doskonalił swe umiejętności na seminariach mistrzowskich u Paula Badury-Skody w Wiedniu. Koncertuje w Europie, Ameryce Płd. i Płn., Rosji, Japonii. Uprawia kameralistykę z najlepszymi polskimi skrzypkami oraz śpiewakami (Teresa Żylis-Gara, Stefania Toczyska, K. A. Kulka).

Występował m.in. na festiwalach: Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Łańcut, Festiwal Pendereckiego, Wakacyjny Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Podczas gali wykonuje własny, autorski program pełen muzycznego humoru, a przy tym – wirtuozostwa. Koncertował dla instytucji kulturalnych i społecznych (Fundacja Rodziny Buzków, fundacja „Crescendum est” A. Gudzowatego), a w czerwcu 2000 r. wystąpił w ramach Dnia Polskiego na wystawie EXPO w Hanowerze.

Nagrał 38 płyt z muzyką solową oraz kameralną. Otrzymał 3 „Fryderyki”. Jest autorem, a także wykonawcą audycji realizowanych dla TVP 1 i TVP 2. Wykonuje również specjalne recitale humoru muzycznego, wzbudzając sympatię publiczności zarówno polskiej, jak też zagranicznej. Posiada rzadko spotykaną obecnie zdolność improwizowania na zadane tematy. Był prezesem-założycielem Towarzystwa im I. J. Paderewskiego. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego w Nowym Sączu.

W 2009 r. nawiązał z Zenonem Laskowikiem (grupa „Kabareciarnia”). Zaowocowało to serią wspólnych koncertów oraz emitowanym w TVP 2 programem „Laskowik & Malicki”.

Waldemar Malicki znany jest z niezwykle bliskiego kontaktu z publicznością. W zadziwiający sposób łączy wirtuozerię muzyczną i słowną. Podczas jego występów pojawia się humor, zaskoczenie, a także delikatna pikanteria zmieszana ze swoistą elegancją. Nie występują granice wyobraźni. Artysta nie traci klasy ani nie wprowadza polityki na scenę.

Zobacz także: Filharmonia dowcipu.

Chcesz zorganizować koncert Waldemara Malickiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE