Varius Manx

W 2020 roku mija 30 lat, odkąd Robert Janson wraz z braćmi Pawłem oraz Michałem Marciniakami postanowili utworzyć grupę muzyczną i nazwać ją Varius Manx. Prawdziwą gratką dla fanów jest wiadomość, że podczas koncertów formacja występuje z legendarną wokalistką Kasią Stankiewicz! Na scenie prezentuje materiał z całej działalności. Usłyszymy doskonale znane utwory, hity lat 90., takie jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, a także nieco nowsze piosenki, np. „Maj”.

Historia zespołu zaczyna się w 1990 roku, kiedy na rynku ukazała się pierwsza płyta „The Beginning”, która zapewniła zespołowi grono wiernych fanów. Wydane w kolejnych latach albumy wielokrotnie pokrywały się platyną, zdobyły m.in. Grand Prix w Sopocie oraz 6 „Fryderyków”, zapewniły też wygraną na Festiwalu w Karlshamn. Warto zaznaczyć, że Varius Manx jako pierwszy w Polsce został wyróżniony Brylantową Płytą – nagrodą za największą ilość zdobytych złotych i platynowych płyt. Z formacją współpracował m.in. artysta znany z grupy Ich Troje – Jacek Łągwa.

Podczas koncertów formacji nie zabraknie przebojów, niezapomnianych muzycznych uniesień, jak również mocy energetycznych dźwięków!

Zobacz także: Kasia Stankiewicz, Jacek Łągwa.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Varius Manx ?
zadzwoń: 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE