Ula Pakuła – Programy dla dzieci

Urszula Pakuła – absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej, autorka piosenek, tekstów, scenariuszy do programów edukacyjno-muzycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Imprezy prowadzi zawodowo ponad 30 lat. Działa z młodą, profesjonalną grupą wykonawców, ma ogromne doświadczenie w pracy z publicznością. Bawienie ludzi poprzez wspólną zabawę na scenie to jej pasja.

Ukazało się już wiele kaset i CD z piosenkami artystki. Na stałe współpracuje ona z kilkudziesięcioma przedszkolami, szkołami, czy agencjami muzycznymi w całej Polsce. Prowadzi również eventy w centrach handlowych, jak również dla firm, a do tego festyny promujące zdrowie, imprezy organizowane przez Policję, Straż, Wojsko (z cyklu „Bezpieczne Miasto”), bale karnawałowe, spotkania choinkowe, koncerty okazjonalne (historyczne i niepodległościowe). Latem na plaży w łódzkiej Manufakturze ma autorskie spotkania z publicznością (8 dużych pikników w ciągu dwóch lat). Prowadzi również biesiady dla dorosłych „show w wykonaniu publiczności”. Zagrała tysiące imprez dla dzieci. Jest także świetnym wodzirejem.

Rewelacyjne programy dla dzieci w wykonaniu Uli Pakuły:

1. „Bezpieczne lato, bezpieczna szkoła” – występ profilaktyczny (niebezpieczne zabawy, zagrożenie na drodze, profilaktyka ppoż, rola straży miejskiej, bezpieczny dom i podwórko) – idealny pikniki organizowane przez Policję, Straż Miejską, Straż Pożarną.

2. „Bądź zdrów – Na zdrowie” – koncert profilaktyczny (zagrożenia, przemoc, agresja, stres, nałogi: alkohol, papierosy, ptasia grypa, narkotyki – ekologia, czyste środowisko). Koncert ten jest często refundowany przez Główną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych lub przez Sanepid. Nadaje się na festyny ekologiczne, zdrowotne, podsumowanie akcji „Sprzątanie Świata”, imprezy dla szkół.

3. Zabawa dla dzieci „A mnie jest wesoło” – barwne i dynamiczne widowisko z bardzo aktywnym udziałem dzieci na scenie, mnóstwem rekwizytów, konkursów, zagadek, niespodzianek.

4. „Imprezy choinkowe dla dzieci” – show w wykonaniu publiczności, również przeznaczony dla instytucji, tematyka: zima, święta, choinka, kolędy, Mikołaj (ruch, pląsy, piękne stroje, konkursy).

5. „Bale karnawałowe” – 2 wodzirejki, układy taneczne (kankan, samba, taniec hula, macarena, zorba, kazaczok; rekwizyty: pompony, gitary, peruki, cylindry, saksofony, kapelusze hiszpańskie, instrumenty. Pojawiają się zagadki oraz wspólne śpiewy. Dzieci są pod kontrolą, dla starszych – więcej dyskoteki, światła, ew. DJ.

6. „Z Unią na Ty” – wędrówka z tańcem, piosenką, konkursami, zagadkami po krajach Unii Europejskiej. Widzowie są bardzo aktywni, przebierają się za postacie z różnych krajów, grają w orkiestrze, słuchają piosenek w obcych językach, poznają obce kultury, występują na scenie. Koncert jest szalenie dynamiczny, rozśpiewany, roztańczony, z ogromną ilością rekwizytów.

7. „Jesteśmy Polakami” – wesoły patriotyczny koncert dla dzieci.

8. Koncert „Pokolenie JPII” – koncert poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II, opowiadający o szacunku do ludzi i symboli, koncentrujący się na wartościach oraz tolerancji – zobacz więcej.

9. „Pojeździmy po świecie” – piosenki o różnych krajach egzotycznych oraz utwory prosto z Riwiery Tureckiej.

10. „Mikołajki jak z bajki” – rodzinna  zabawa choinkowa o tematyce świątecznej, mikołajkowej, kolędowej. Bawią się dzieci wraz z rodzicami lub same dzieci. Bardzo dużo rekwizytów i dynamicznych zabaw oraz wspólnych tańców.

Dodatkowo:

– „Tańczące ręce” – aerobik do specjalnej piosenki na rozruszanie publiczności,
– „Wakacyjna orkiestra” – przebieranie dzieci w kapelusze, kolorowe okularki, dzieci grają na instrumentach perkusyjnych,
– taniec hawajski – dzieci i dorośli tańczą w przebraniach,
– taniec-połamaniec – zabawa ruchowa (w każdej zwrotce inny ruch),
– zabawy w parach – dla wszystkich uczestników,
– występy dzieci z kolorowymi gitarami,
– występy dzieci z kolorowymi chustami (kilkadziesiąt osób),
– zabawy z przytulaniem,
– „Malutki Chińczyk” – występy tatusiów w chińskich kapeluszach,
– taniec cza-cza – nauka tańca przy nowej, autorskiej piosence,
– „Każdy umie tańczyć twista” – tańce na scenie,
– „Lokomotywa Tuwima” – zabawa ruchowa dla wszystkich uczestników,
– zabawy z pomponami – występy cheerleaderskie, duża grupa chętnych dzieci,
– „Jest powietrze – jest zabawa” – tańce z wiatraczkami dla ponad 100 dzieci jednorazowo,
– tańce z parasolami,
– „Piosenka jazzowa” – dzieci lub tatusiowie występują z  dmuchanymi saksofonami (+ kolorowe olbrzymie okulary i kolorowe kapelusze),
– występy z pomponami,
– występy w strojach hawajskich (rodzice lub opiekunowie dzieci),
– występy w kolorowych, wiosennych strojach, połączone ze wspólnym śpiewaniem (spódniczki + kapelusiki),
– „Gra orkiestra” w hiszpańskich kapeluszach,
– występy z kolorowymi kwiatami,
– zabawa z kołami przy piosence „rowerowej”,
– „Gimnastyka z dziadkiem” – pląs i aerobik dla wszystkich,
– „Tańczące motyle” – dzieci występują w skrzydełkach motyli,
– „Piosenka o malutkim Chińczyku” – występy dzieci w chińskich kapeluszach,
– „Samba La Bamba” – występy z pomponami,
– „Lambada” – prowadzona przez wodzirejki,
– występy w kowbojskich kapeluszach,
– pląsy na siedząco lub stojąco,
– „Dwa malutkie jeże” – zabawna piosenka + aerobik dla wszystkich,
– zabawa w żabki – dla wszystkich chętnych,
– finałowy aerobik.

Każda impreza trwa minimum 1,5 godziny lub jest umawiana indywidualnie, np. na kilka wejść podczas kilkugodzinnego festynu. Zabawie przewodniczą 2 wodzirejki – śpiewające, tańczące i prowadzące animacje na scenie.

Chcesz zorganizować program dla dzieci Uli Pakuły ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE