Tulia

Polski zespół muzyczny założony w Szczecinie w 2017 r. Tworzące go artystki to laureatki konkursu „Premier” podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2018 r.), zdobywczynie nagrody Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za Fonograficzny Debiut Roku (2019 r.), jak również reprezentantki Polski w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji (2019 r.).

W październiku 2017 r. wokalistki nagrały i opublikowały swoją wersję przeboju Depeche Mode „Enjoy the Silence”, który w tym samym miesiącu został udostępniony na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku. W lutym 2018 r. wydały oficjalny teledysk do piosenki, który uzyskał ponad 3,5 mln wyświetleń w serwisie YouTube. W tym samym miesiącu zaprezentowały teledysk do coveru piosenki Dawida Podsiadło pt. „Nieznajomy” – osiągnął on imponujący wynik ponad 10 mln wyświetleń na portalu YouTube.

25 maja 2018 zespół wydał debiutancki album studyjny, zatytułowany „Tulia”. Znalazły się na nim ich autorskie kompozycje oraz covery piosenek polskich artystów cenionych przez wokalistki. Na rozszerzonej wersji płyty znalazło się pięć dodatkowych piosenek, w tym zespołu Depeche Mode oraz Metallica. Album dystrybuowany przez Universal Music Polska zadebiutował na 7. miejscu listy pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, uzyskał status platynowej płyty. Podczas koncertu „Premiery” w ramach 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zespół zdobył trzy statuetki: Nagrodę Jurorów i Publiczności oraz Nagrodę Specjalną od ZAiKS. Artystki wydały reedycję debiutanckiej płyty, wzbogaconą o pięć autorskich piosenek. Opublikowały także pamiątkowy teledysk do utworu „Nothing Else Matters” zespołu Metallica.

15 lutego 2019 r. zostały ogłoszone Reprezentantkami Polski w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. 8 marca ogłoszono, że konkursową piosenką będzie utwór „Fire of Love (Pali się)”. 9 marca tego samego roku otrzymały „Fryderyka” za Fonograficzny Debiut Roku. Przed występem w Konkursie Piosenki Eurowizji odbyły trasę promocyjną po Europie, występując na koncertach w Amsterdamie (Eurovision in Concert), Londynie (London Eurovision Party) i Madrycie (PrePartyES). 14 maja 2019 wystąpiły jako czwarte w kolejności w półfinale konkursu i zajęły 11. miejsce ze 120 punktami na koncie, nie zdobywając awansu do finału (zabrakło im dwóch punktów). 1 sierpnia z zespołu odeszła Joanna Sinkiewicz. W tym samym miesiącu pozostałe trzy wokalistki wystąpiły na Pol’and’Rock Festivalu.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Tulia ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE