Trebunie-Tutki

Trebunie-Tutki – muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która przeszła ewolucję od kapeli ludowej, po zespół koncertujący na największych festiwalach muzyki świata w Europie, a także Azji i Ameryce Płn. Charakterystyczne aranżacje zespołu opierają się na wykorzystaniu tradycyjnych instrumentów, skali góralskiej, a także specyficznym stylu wykonawczym. Artyści współpracują z artystami w kraju i za granicą, m.in. z Adrianem Sherwoodem, Krzysztofem Ścierańskim, grupą Voo Voo, Włodzimierzem Kiniorskim oraz jamajskim zespołem reggae – Twinkle Brothers, z którym w 2008 r. wydali album „Songs of Glory/Pieśni Chwały”. Autorami muzyki i tekstów są: Krzysztof Trebunia-Tutka i Norman Grant.

W 1999 r. grupa wsparła antyrasistowską kampanię „Muzyka przeciwko rasizmowi”, firmowaną przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej.

16 czerwca 2010 r. album formacji pt. „Pieśni chwały” uzyskał w Polsce status złotej płyty.

3 grudnia 2012 r. zmarł najstarszy członek zespołu – Władysław Trebunia-Tutka.

Koncerty:

  • Zakopane Odkopane – to nie tylko tytuł utworu zespołu, ale zapowiedź barwnej muzycznej podróży do czasów, kiedy polskie góry i miasto leżące u ich stóp, były prawdziwą mekką artystów i inspiracją do najpiękniejszych dzieł literatury, malarstwa, muzyki, teatru. Na wyjątkowym, retrospektywnym koncercie usłyszymy m.in. kołyszące rytmy w największych przebojach zespołu, uzupełnione elementami przebogatej, prastarej kultury karpackiej i pasterskiej, która jest naturalnym spoiwem koncertu. Występ promuje ideę porozumienia przez muzykę – ponad podziałami, religiami i światopoglądem. Taneczne popisy solowe oraz barwne stroje stwarzają klimat rodem z góralskiej zabawy sprzed wieku. Bardzo energetyczny, barwny program dla publiczności, która może aktywnie włączyć się do zabawy.
  • Góralsko siła – prezentuje bogactwo góralskich tradycji muzycznych, a wszystko wzbogacają barwne opowieści Krzysztofa Trebuni-Tutki o wpływach karpackich i nizinnych na muzykę podhalańską. Nie zabraknie tu mazowieckich mazurków i ich góralskiego odpowiednika wywodzącego się wprost z tradycji polskich nizin, a nawet nawiązania do Fryderyka Chopina, który „góralskiej muzyki nie znoł, to my musieli poznać jego…”. Podróż do ginącego świata Skalnego Podhala. Zabrzmią również utwory z repertuaru zespołu, które nawiązują do tradycji, m.in. największe przeboje powstałe przy współpracy z jamajską grupą Twinkle Brothers, Voo Voo i projektu z Kwintetem Urmuli z Gruzji. To propozycja dla wszystkich – znawców muzyki góralskiej i miłośników Tatr, jak również dla tych, którzy z kulturą góralską zetkną się po raz pierwszy.

W ofercie, oprócz koncertów, znajdują się także warsztaty, które prowadzi Krzysztof Trebunia-Tutka. W programie jest śpiew (krótkie śpiewki i tradycyjne zawołania), a także elementy tańca (taniec góralski – proste kroki dla kobiet i taniec zbójnicki dla mężczyzn).

Chcesz zorganizować koncert zespołu Trebunie-Tutki ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE