Tracy Spencer Shipp

Tracy Spencer Shipp – TRAY. Z zawodu profesjonalny tancerz i choreograf, obecnie również artysta, autor tekstów, wokalista i raper. Znany w Polsce jako współzałożyciel zespołu The Jet Set oraz współautor i współwykonawca przebojów „HOW MANY PEOPLE” i „JUST CALL ME”, które podbiły listy przebojów i otworzyły zespołowi drzwi do finałowych eliminacji Festiwalu SOPOT 2006, organizowanego przez TVN.

Początki jego kariery sięgają roku 2003, kiedy wydał swój pierwszy solowy singiel „I DO!”. W ciągu tygodnia tytułowy utwór trafił na pierwsze miejsca regionalnych stacji radiowych.  Na przełomie 2004/2005 podpisuje kontrakt z niemiecką wytwórnią i ukazuje się kolejny singiel – „UNDERSTAND”, którego patronat medialny przejmuje telewizja POLSAT.

Po rozstaniu z grupą The Jet Set, TRAY powraca do kariery solowej. Jego Maxi Singiel – „4U” miał swoją prapremierę na portalu internetowym MELO.PL, 14 lutego 2007r, gdzie niecałe dwa miesiące od prapremiery trafia na trzecie miejsce najlepiej sprzedających się płyt, na tym portalu. W połowie lipca Maxi Singiel był dystrybuowany przez sieć kiosków RUCH, a w listopadzie trafił do ogólnopolskiej sprzedaży w sklepach muzycznych i branżowych pod patronatem Medialnym Polskiego Radia Bis. We wrześniu tego roku Związek Producentów Audio Video (ZPAV) po raz pierwszy w historii polskiego show biznesu przyznaje „Złotą Płytę” za Maxi Singla właśnie TRAY’owi.

Ponadto, od początku swojej działalności artystycznej TRAY bardzo angażował się w niesienie pomocy potrzebującym.  Kiedy w 2002r przyjechał do Polski aktywnie kontynuował swoją charytatywną działalność, udzielając się w wielu koncertach i akcjach charytatywnych na rzecz dzieci.
Koncertował na imprezach organizowanych dla ludzi niepełnosprawnych, dzieci z domów dziecka, odwiedzał szkoły specjalne i ośrodki pomocy. Za zaangażowanie artysty CARITAS Archidiecezji Gnieźnieńskiej uhonorował go statuetką „POMOCNA DŁOŃ” – 2007 zaznaczając jego wrażliwość i chęć pomoc wszystkim potrzebującym, natomiast w październiku br. zarówno firma UNITY MUSIC jak i TRAY otrzymali tytuł AMBASADORÓW CARITAS Archidiecezji Gnieźnieńskiej za czynne wstawiennictwo i wykazanie się wrażliwością ii troską o ludzi, znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji oraz za dawanie świadectwa poprzez systematyczne włączanie się w dzieła organizowane przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
29 lutego 2009 roku TRAY otrzymał nagrodę „1st Annual Third Ward Community Awords” przyznawaną w Freeport, Illinois USA, dla wyjątkowych ludzi, honorowych obywateli miasta, którzy zaistnieli w świecie poprzez swoją działalność. TRAY znalazł się w gronie takich osobowości jak np. jego kuzyn Manuel Seal – producent muzyczny takich artystów jak: User, Maria Carey czy Janet Jackson.

Chcesz zorganizować koncert Tracy’ego Spencer Shippa ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com