Tracy Spencer Shipp

Tracy Spencer Shipp – TRAY. Z zawodu profesjonalny tancerz, choreograf, obecnie również artysta, autor tekstów, wokalista, raper. Znany w Polsce jako współzałożyciel zespołu The Jet Set oraz współautor, współwykonawca przebojów „How many people” i „Just call me”, które podbiły listy przebojów, otwierając zespołowi drzwi do finałowych eliminacji Festiwalu w Sopocie w 2006 r., organizowanego przez TVN.

Początki jego kariery sięgają roku 2003, kiedy artysta wydał swój pierwszy solowy singiel „I do!”. W ciągu tygodnia utwór trafił na pierwsze miejsca regionalnych stacji radiowych. Na przełomie lat 2004/2005 Tracy podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią i zaprezentował kolejny singiel – „Understand”.

Po rozstaniu z grupą The Jet Set, TRAY powrócił do kariery solowej. Jego maxi singiel „4U” miał swoją prapremierę na portalu internetowym melo.pl. W niecałe dwa miesiące trafił na trzecie miejsce najlepiej sprzedających się płyt. Związek Producentów Audio Video (ZPAV) po raz pierwszy w historii polskiego show biznesu przyznał złotą płytę za maxi singla właśnie TRAY’owi.

Od początku swojej działalności artystycznej artysta bardzo angażował się w niesienie pomocy potrzebującym. Kiedy w 2002 r. przyjechał do Polski, aktywnie kontynuował swoją charytatywną działalność, udzielając się w wielu akcjach na rzecz dzieci. Za zaangażowanie Cartitas Archidiecezji Gnieźnieńskiej uhonorował go statuetką „Pomocna Dłoń”, zaznaczając jego wrażliwość, a także chęć pomocy wszystkim potrzebującym, natomiast firma Unity Music, jak i TRAY, otrzymali tytuł „Ambasadorów Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej” za czynne wstawiennictwo, jak również wykazanie się wrażliwością oraz troską o ludzi znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji i dawanie świadectwa poprzez systematyczne włączanie się w dzieła organizowane przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
29 lutego 2009 roku TRAY zdobył nagrodę „1st Annual Third Ward Community Awards” przyznawaną we Freeport (USA) wyjątkowym ludziom czy honorowym obywatelom miasta, którzy zaistnieli w świecie swoją działalnością. Tracy znalazł się w gronie takich osobowości jak np. jego kuzyn Manuel Seal – producent muzyczny.

Chcesz zorganizować koncert Tracy’ego Spencer Shippa ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE