Tracy Spencer Shipp

Tracy Spencer Shipp – TRAY. Z zawodu profesjonalny tancerz i choreograf, obecnie również artysta, autor tekstów, wokalista i raper. Znany w Polsce jako współzałożyciel zespołu The Jet Set oraz współautor i współwykonawca przebojów „How many people” i „Just call me”, które podbiły listy przebojów i otworzyły zespołowi drzwi do finałowych eliminacji Festiwalu SOPOT 2006, organizowanego przez TVN.

Początki jego kariery sięgają roku 2003, kiedy wydał swój pierwszy solowy singiel „I do!”. W ciągu tygodnia tytułowy utwór trafił na pierwsze miejsca regionalnych stacji radiowych.  Na przełomie lat 2004/2005 podpisuje kontrakt z niemiecką wytwórnią i ukazuje się kolejny singiel – „Understand”.

Po rozstaniu z grupą The Jet Set, TRAY powraca do kariery solowej. Jego Maxi Singiel – „4U” miał swoją prapremierę na portalu internetowym melo.pl, 14 lutego 2007 r., gdzie niecałe dwa miesiące od prapremiery trafia na trzecie miejsce najlepiej sprzedających się płyt. Związek Producentów Audio Video (ZPAV) po raz pierwszy w historii polskiego show biznesu przyznaje złotą płytę za maxi singla właśnie TRAY’owi.

Ponadto, od początku swojej działalności artystycznej TRAY bardzo angażował się w niesienie pomocy potrzebującym. Kiedy w 2002 r. przyjechał do Polski, aktywnie kontynuował swoją charytatywną działalność, udzielając się w wielu koncertach i akcjach charytatywnych na rzecz dzieci. Za zaangażowanie artysty Cartitas Archidiecezji Gnieźnieńskiej uhonorował go statuetką „Pomocna Dłoń” – 2007, zaznaczając jego wrażliwość i chęć pomoc wszystkim potrzebującym, natomiast firma Unity Music, jak i TRAY, otrzymali tytuł Ambasadorów Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej za czynne wstawiennictwo i wykazanie się wrażliwością oraz troską o ludzi znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji, a także za dawanie świadectwa poprzez systematyczne włączanie się w dzieła organizowane przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
29 lutego 2009 roku TRAY otrzymał nagrodę „1st Annual Third Ward Community Awords” przyznawaną w Freeport, Illinois USA, dla wyjątkowych ludzi, honorowych obywateli miasta, którzy zaistnieli w świecie poprzez swoją działalność. TRAY znalazł się w gronie takich osobowości jak np. jego kuzyn Manuel Seal – producent muzyczny.

Chcesz zorganizować koncert Tracy’ego Spencer Shippa ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE