Tomek Makowiecki

Absolwent szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Był laureatem programu „Szansa na sukces” (pierwsze miejsce w odcinku z zespołem Wilki) oraz finalistą 1. edycji programu „Idol”, w wyniku czego podpisał kontrakt z wytwórnią BMG i wydał wraz z zespołem płytę pt. „Makowiecki band”. Tomek Makowiecki bierze czynny udział w projekcie multiinstrumentalisty Mariusza Szypury – Silver Rocket.
W maju 2005 roku wydał swój drugi krążek, według autora „dojrzalszy”, pt. „Piosenki na nie”. 22 października 2007 roku ukazała się trzecia płyta artysty pt. „Ostatnie wspólne zdjęcie”. Album promowała piosenka „Nie jesteś sam”. Wydawnictwo „Ostatnie wspólne zdjęcie” zostało wybrane przez użytkowników serwisu muzyka.onet.pl na najlepszą płytę pop roku 2007.

W 2008 roku wraz z muzykami zespołu Myslovitz utworzył grupę NO!NO!NO!. Dwa lata później wydał z nimi pierwszy album. Z formacją uzyskał dwie nominacje do nagrody Fryderyk 2011.

W 2013 roku powrócił do solowej działalności artystycznej. Wydał wówczas swój pierwszy, po siedmioletniej przerwie, krążek studyjny, zatytułowany „Moizm”.

Zobacz także: NO!NO!NO!.

Chcesz zorganizować koncert Tomka Makowieckiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE