Tiriba

Zespół Tiriba powstał w 2007 r. w Jeleniej Górze z inicjatywy Mariusz Raźnego. Po wielu przekształceniach osiągnął dzisiejszą formę. Grupa wykonuje muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami z Afryki Zachodniej. Instrumentarium formacji to: basowe bębny dundun, solowe bębny djembe oraz grzechotki djabara. Ważnym elementem występów jest niezwykle energetyczny taniec. Kolorowe stroje, żywiołowe rytmy i egzotyczne ruchy przenoszą słuchaczy w świat tradycyjnych rytmów Gwinei oraz Mali. Tiriba współpracuje z artystami z Afryki Zachodniej. W zależności od potrzeb realizuje kameralne pokazy, warsztaty, jak i duże koncerty plenerowe lub klubowe.

Warsztaty dla firm

Tworzony jest zespół, w którym uczestnicy, niezależnie od umiejętności, pełnią odpowiedzialne funkcje, kreując muzykę. Duża dawka dobrego humoru i ciekawe zabawy rytmiczne sprawiają, że zajęcia na długo zapadają w pamięć uczestnikom.

Na imprezach firmowych warsztaty prowadzone są w dwóch formach:
– piknikowej – bębniarski krąg z około 20-30 bębnów; otwarte warsztaty dla rotacyjnie zmieniających się grup,
– integracyjnej – warsztaty dla konkretnej grupy (maksymalnie 150 osób naraz), trwające do 2 godzin, mające na celu zacieśnienie relacji oraz pracę nad wspólnym utworem.

Warsztaty dla dzieci

Podróż w świat rytmu i egzotycznych instrumentów perkusyjnych. Znakomity sposób na pierwszy kontakt z instrumentami. Poczucie rytmu u dzieci jest wręcz intuicyjne, więc artyści stwarzają możliwości na twórcze wykorzystanie tej zdolności. Najmłodsi mają okazję wykorzystać oryginalne instrumenty, takie jak: bębny djembe, dundun, sangban, kenkeni, afrykańska harfa ngoni, bęben szczelinowy krin, afrykańskie cymbały balafon, grzechotki etc.. Poznają historię ich powstania, zaznajamiają się także z innymi kulturami. Tiriba posiada odpowiednie przygotowanie pedagogiczne i wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Regularnie odwiedza przedszkola, szkoły, jak również instytucje kultury.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Tiriba ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE