Thomas Grotto

Thomas Grotto to człowiek pełen pasji, wigoru i optymizmu. Pochodzi z Bolzano, ze słonecznej Italii. W Polsce mieszka od 2004 roku. Jest niezwykle żywiołowy, pełen temperamentu – jak na Włocha przystało. Muzyką inspirowała go od najmłodszych lat. Swój pierwszy koncert (jako perkusista) zagrał z zespołem FELINE MELINDA (speed metal) w wieku 12 lat. Jego przygoda z tą grupą trwała od 1983 do 1990 roku. Z biegiem czasu Thomas poczuł , że potrzebuje czegoś innego. W roku 1990 swój instrument przeniósł do formacji SKRATCH (rock). Jednocześnie realizował drugi projekt, tym razem jako wokalista PAGINE GIALLE. 10 lat śpiewał covery, szkolił swój głos i umiejętności perkusyjne. Ostatecznie w 2000 roku zrezygnował z tych dwóch składów na rzecz mocno rockowego SKANNERS.Wyruszył w trasę po Europie, grając koncerty m.in. przed światowymi gwiazdami muzyki rockowej.

Kolejne jego hobby to taniec. I tak długowłosy, pełen tatuaży rockman z zapałem oddaje się swej trzeciej pasji – uczy salsy, bachaty, merenque. Sam brał lekcje nie byle gdzie – we Włoszech, Kolumbii i na Dominikanie. Latynoskie rytmy zawładnęły nim na tyle, iż zaczął śpiewać w gorących karaibskich klimatach. Rozpoczął pracę we włoskich dyskotekach jako DJ. Śpiew, taniec oraz muzyka to właśnie jest to, w czym Thomas się realizuje, czego w życiu szukał. Niecodzienne połączenie czyni z niego osobę niezwykle barwną. Doceniono go w Polsce. Elżbieta Zapendowska po warsztatach wokalnych stwierdziła, że Thomas to najlepszy męski głos w naszym kraju.

W 2006 roku wokalista wziął udział w „Szansie na sukces”. Został wyróżniony, finałowo zaśpiewał w warszawskiej Sali Kongresowej. Zajął trzecie miejsce i otrzymał mnóstwo pochwał. Konsekwencją tego było zaproszenie na tournée razem z Patrycją Markowską.

Rok później Thomas ponownie zaśpiewał w „Szansie na sukces”, tym razem z repertuarem Tomka Lipińskiego. Rozwijał się też nadal jako perkusista w rockowym zespole Banda Puchatka (lata 2005-2007). Nagrał wspólnie z nim demo, płytę, a następnie zwiedził Polskę podczas licznych koncertów. Ekipa grała supporty przed polskimi gwiazdami estrady.

Artysta z powodzeniem prowadzi szkołę tańca, którą miał okazję zaprezentować w TV Polonia. Rozpoczął w międzyczasie współpracę z grunge’owym składem „Soulbox” z Koszalina.

Wokalista wziął udział w castingu do programu „Śpiewaj i walcz”, gdzie znalazł się w finałowej dwudziestce. Kolejny udział w „Szansie na sukces” ze Skaldami w marcu 2010 roku okazał się wielkim sukcesem. Grotto wygrał program, ponownie miał okazję zaprezentować się w Sali Kongresowej. Tam spotkało go kolejne ogromne wyróżnienie – zajął II miejsce!

Chcesz zorganizować koncert Thomasa Grotto ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE