Teren C

W roku 1983 Tomasz Połeć postanowił założyć zespół, który by wykonywał muzykę country. W tamtych latach, gdy królował rock, zadanie nie było proste. Po kilku tygodniach poszukiwań nawiązał kontakt z sochaczewskimi muzykami: Robertem Gorbergiem, Zbyszkiem Zajączkowskim, Jolantą Wróbel, Pawłem Łażewskim i Wojtkiem Kononowiczem. Jak wspomina, mieli mnóstwo chęci, za to niewiele umiejętności, ale po kilku miesiącach prób zaczęli grać.

W tym składzie w 1984 roku pojechali kilka razy na wybrzeże, gdzie grali koncerty w miejscowościach wypoczynkowych. Niestety zespół nie wytrzymał próby czasu. Po różnych perturbacjach i bardzo eksperymentalnych składach, do zespołu doszedł Leszek Lewicki oraz Sylwek Chojnacki. W następnym roku, 1985, w nowym składzie pojechali ponownie na wybrzeże. Wrócili z końcem lipca, aby na początku sierpnia pojechać do Mrągowa, gdzie wystąpili obok największych gwiazd.

W latach 80. grali dużo koncertów. Czasami w dość egzotycznych zestawieniach, np. z legendarnym punkowym zespołem Siekiera. Były też wspólne koncerty ze Stanisławem Sojką, czy z Janem „Kyksem” Skrzekiem. Swoje pierwsze sceniczne kroki w Terenie C stawiał Wojtek Pilichowski.
Po 20 latach, w 2010 roku, Tomasz Połeć dostał propozycję, by grać na banjo w zespole szantowym. Po kilkudniowym wahaniu postanowił spróbować. Okazało się, że gry na instrumencie nie zapomina się, tak jak jazdy na rowerze. Po pewnym czasie los zetknął go znów z Leszkiem Lewickim, który pracował już wtedy w Teresińskim Ośrodku Kultury. I tak od słowa do słowa uznali, że trzeba reaktywować Teren C. Zaczęli tworzyć repertuar, aranżacje.

Obecnie zespół gra w składzie:
Katarzyna Bednarek – śpiew
Tomasz Połeć – wokal, banjo
Grzegorz Kopka – gitara solowa
Janusz Frychel – gitara basowa
Daniel Klemczak – perkusja

Grupa wykonuje przede wszystkim własne utwory, czasem korzystając ze standardów. W czerwcu 2017 roku Teren C wydał swój debiutancki album pt. „Tak myślę sobie”. Na płycie, oprócz gwiazd muzyki country takich jak Tomasz Szwed czy Lonstar, wśród gości znalazł się również jeden z pierwszych basistów zespołu, czyli Wojtek Pilichowski.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Teren C ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE