Teatr Nikoli

Teatr Nikoli założony został w Kijowie (początkowo pod nazwą Biały Klaun) w 1990 roku przez Mikołaja Wiepriewa – reżysera i aktora z Rosji. Rok później zaczął funkcjonować w Polsce. W latach 1990-1993 współpracował z krakowskimi teatrami STU, KTO. Łączy w sobie elementy pantomimy, teatru ruchu, akrobatyki, komedii oraz tańca współczesnego. W swoim repertuarze posiada zarówno spektakle sceniczne, jak również plenerowe. Różnorodna forma, bogactwo treści, duża dawka pozytywnej energii i humoru – to wszystko sprawia, że adresatami twórczości Teatru Nikoli może być publiczność w różnym wieku.

Artyści uczestniczą w przeróżnych festiwalach. Swoją sztukę prezentowali m.in. w Portugalii, Austrii, Rosji, Niemczech, Szwecji, Anglii, Rumunii, Albanii, Holandii, Kostaryce, na Ukrainie, Białorusi, czy Litwie. Są laureatami licznych nagród, a także wyróżnień, jest to np. odznaka „Honoris gratia” miasta Krakowa za całokształt działalności na rzecz godnego reprezentowania miasta Krakowa na arenie lokalnej i międzynarodowej. Teatr Nikoli był pomysłodawcą, jak również realizatorem projektów:
– „Terapia przez śmiech” (lata 1992-2002), którym objął miasta w Polsce, Francji, Macedonii, Palestynie, Azerbejdżanie,
– „Festiwal Uśmiechu” w Krakowie (2002 r.),
– „Science Fiction” w Wieliczce (2003 r.),
– I Mim Festiwalu w Krakowie (2013),
– „VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Sztumie” (2018 r.).

W ofercie spektakle:
– „Lolita Dolly”,
– „Ptasia suita”,
– „Dawno temu na Montmartre”,
– „Swinging Charleston”,
– „Impresario”,
– „Różowy Punk”,
– „Stary Gołębnik”,
– „Maruczella”,
– „Uśmiech kobiety”.

Dodatkowo Teatr proponuje przedstawienia świąteczne, noworoczne, a także warsztaty, które obejmują elementy pantomimy, akrobatyki, żonglowania, improwizacji tanecznej, improwizacji z partnerem lub z przedmiotem, pod muzykę klasyczną, współczesną, jazzową, etniczną. Przeznaczone są zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.

Chcesz zorganizować występ Teatru Nikoli ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy

  • UNIVERSE