Teatr Na Walizkach

Teatr Na Walizkach powstał w 2005 roku. Założony został przez trójkę aktorów: Annę Went, Łukasza Jędrzejczaka oraz Olega Yemceva – rosyjskiego komika i mima. Na przestrzeni minionych lat Teatr współpracował z wieloma aktorami z różnych części świata, czego wynikiem jest charakter dzisiejszych przedstawień. Są one bowiem rozumiane przez wszystkich, niezależnie od wieku i narodowości.

Inspiracją Teatru są filmy z okresu kina niemego (Charlie Chaplin, Buster Keaton), rosyjska nowoczesna clownada, teatr improwizacji, teatr lalek, czy pantomima.

Twórczość Teatru Na Walizkach to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, teatru improwizacji, visual comedy oraz cyrku. Jego korzenie wywodzą się z pantomimy, ale zainteresowania i inspiracje wykraczają szeroko poza sztukę mimu.

Teatr występował na wielu imprezach teatralnych i podczas festiwali teatrów ulicznych w Polsce, wielokrotnie gościł także za granicą, m.in. we Włoszech, w Niemczech, Austrii, Bułgarii, Rumunii, Szwajcarii, a także na Słowacji, Ukrainie, Białorusi i Węgrzech, gdzie dzięki swej oryginalnej i „międzynarodowej” formie był entuzjastycznie przyjmowany.

W latach 2007-2015 artyści występowali również pod szyldem „Grupa Winegret” na imprezach dedykowanych publiczności dorosłej: gościli na wielu festiwalach, zarówno teatralnych, jak i kabaretowych. Z wielu z nich przywozili nagrody lub wyróżnienia.

Chcesz zorganizować występ Teatru Na Walizkach ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE