Teatr Na Walizkach

Teatr Na Walizkach powstał w 2005 roku. Założony został przez trójkę aktorów: Annę Went, Łukasza Jędrzejczaka oraz Olega Yemceva – rosyjskiego komika i mima. Na przestrzeni lat formacja współpracowała z wieloma artystami z różnych części świata, czego wynikiem jest charakter dzisiejszych przedstawień. Są one bowiem rozumiane przez wszystkich, niezależnie od wieku lub narodowości.

Inspiracją Teatru są filmy z okresu kina niemego (Charlie Chaplin, Buster Keaton), rosyjska nowoczesna klaunada, teatr improwizacji, teatr lalek, pantomima.

Twórczość grupy to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji show ulicznego, improwizacji, visual comedy oraz cyrku. Jej korzenie wywodzą się z pantomimy, ale zainteresowania wykraczają szeroko poza sztukę mimu.

Teatr prezentował się na imprezach w Polsce, jak również za granicą, m.in. we Włoszech, w Niemczech, Austrii, Bułgarii, Rumunii, Szwajcarii, na Słowacji, Ukrainie, Białorusi i Węgrzech, gdzie dzięki swej oryginalnej, „międzynarodowej” formie był entuzjastycznie przyjmowany.

W latach 2007-2015 artyści występowali także pod szyldem „Grupa Winegret”. Gościli na wielu festiwalach. Z wielu z nich przywozili nagrody oraz wyróżnienia.

Chcesz zorganizować występ Teatru Na Walizkach ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE