Teatr Kubika

Fundacja Teatr Kubika powstała z potrzeby serca i pięknego zamysłu oraz odpowiedzi na zapotrzebowanie na kulturalne. To pełne treści i bogactwa zjawisko artystyczne o najwyższym poziomie wykonania. Celem, jaki stawia sobie, jest ubogacanie widzów w każdym wieku zarówno pięknem artystycznym i wprowadzeniem w niesamowity świat pantomimy, jak i rozbawieniem, dodaniem siły i radości ducha.

Cel jest jeden, zaś jego wykonanie z biegiem czasu się zmienia, poszerza, pogłębia. Swój zamysł Teatr realizuje nieprzerwanie od 2003 roku. Rozszerzając swoją działalność, dąży do perfekcji.

Członkowie z ogromną pasją zajmują się produkcją przedstawień o profilu teatralno-cyrkowym, które realizują na terenie całej Polski. Potrafią wyczarować teatrzyk dla dzieci, a w nim autorskie scenariusze, baśniowe scenografie, a także niezliczoną ilość niespodzianek, gier i zabaw realizowanych zarówno w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Nie straszne im żadne przeciwności losu, długie i dalekie podróże, wykonanie spektakli od Przemyśla do Szczecina, od Augustowa do Żar. Siłą jest przesłanie tego, co robią, a wspierają ich w tym własnoręcznie wykonane rekwizyty, stroje i scenografie, jak również gabinet luster, duży namiot cyrkowy i inne. Bez względu na to, czy jest to spektakl mikołajkowy, festyn rodzinny, czy też wakacyjna zabawa z piratami – artyści potrafią wprowadzić widzów w niesamowitą przestrzeń gry słowem i ciałem, w świat wyobraźni i fantazji.

Misją Teatru Kubika jest przekazywanie wartości oraz uwrażliwienie widza – zarówno dorosłego, jak i dziecka – na świat artyzmu, teatru, sztuki. W czasie spektakli dorosły na nowo staje się dzieckiem, odkrywa w swojej duszy dziecięcy świat baśni, marzeń i uczuć. Dzieciom zaś gwarantuje wrażenia zapierające dech w piersiach. A wszystko to okraszone jest radością, śmiechem i zabawą.

Przedstawienia dedykowane są dziecięcym grupom szkolnym, młodzieży, a także całym rodzinom. Teatr w czasie spektaklu potrafi zatrzeć granicę dzielącą widzów i artystów. Publiczność aktywnie uczestniczy w tym, co na scenie i poza nią robi aktor, widownia staje się żywą, aktywną częścią występu. Dzięki temu takie wydarzenie staje się niezapomniane, dodaje skrzydeł i otwiera wszystkich na świat teatru. Poprzez promowanie szeroko pojętej sztuki, Teatr Kubika edukuje, uczy, bawi i wzrusza każdego widza.

Proponujemy programy:

  • „Cyrkowa podróż” – autorski spektakl uliczny, nawiązujący do tradycji objazdowych trup cyrkowych i teatralnych z czasów komedii dell’arte,
  • „Przygody kapitana Drabinki” – spektakl uliczny grany z udziałem najmniejszych widzów,
  • „Blue Show” – wyjątkowy program cyrkowo-teatralny ze spektaklem oraz interaktywną zabawą z całą widownią,
  • „O Mikołaju i jego skrzatach” – niezwykle ciepły i radosny spektakl z elementami interaktywnymi.

Chcesz zaangażować Teatr Kubika ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE